Ocak 23, 2020

Ünlü Analist Selcoin’den Bitcoin Yorumu

İsabetli analiz ve öngörüleri ile tanınan Twitter fenomeni ve kripto para analisti Selcoin, Youtube kanalında yeni bir video yayınladı. “Bitcoin halving öncesi son hazırlıklar” başlıklı Youtube videosunda Bitcoin ve genel bir piyasa degerlendirmesi yapan Selcoin, piyasa tahminlerini takipçileri ile paylaştı. İşte sizin için KoinFinans ekibi olarak bazı satır başlarını derledik.

İlk olarak, Japonya Merkez Bankası’nın “Kripto para çıkarma” haberleri üzerine değerlendirme yapan ünlü analist, birçok devletin bu gruba dahil olduğunu vurguladı. Ancak ABD’nin, Dolar’ın tahtına cephe alındığı günümüz şartlarında, olabilecek bir Dolar ihtilaline karşı bu gruba dahil olmak istemediğini belirtti.

Ek olarak ünlü analist, ABD’nin her geçen gün gelişen dünyaya ayak uydurmakta zorluk çektiğini ve ileriki zamanlarda gücünü kaybedebileceğini söyledi.

Halving Öncesi Bitcoin’in Son Durumu

Bitcoin hakkında ilgi çekici açıklamalar yapan ünlü analist, önemli destek ve direnç seviyelerini bizler ile paylaştı. Bitcoin için ilk ve önemli destek noktası olarak 8450 Dolar seviyesini vurgulayan Twitter fenomeni, bu seviyenin altında 7950 Dolar seviyesinin ikincil destek olduğunu söyledi.

Üst tarafta 9000 Dolar seviyesinin önemli bir direnç seviyesi oluşturduğunu söyleyen Selcoin, bu direncin aşılması sonrasında halving öncesi son fiyatlamaların görüleceğini açıkladı. Ayrıca fiyatlamaların halving döneminden 1 ay önce (Şubat – Mart) son bulacağını, bu sebeple halving dönemi ve biraz öncesinde fiyatların gerileyebileceğini söyledi.

Bitcoin için uzun vadede olumlu düşünen analist, kısa vadede düşüşler olabileceğini ve bu duruma dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?