Ünlü Analist Selcoin’den Bitcoin Yorumu

0
642

İsabetli analiz ve öngörüleri ile tanınan Twitter fenomeni ve kripto para analisti Selcoin, Youtube kanalında yeni bir video yayınladı. “Bitcoin halving öncesi son hazırlıklar” başlıklı Youtube videosunda Bitcoin ve genel bir piyasa degerlendirmesi yapan Selcoin, piyasa tahminlerini takipçileri ile paylaştı. İşte sizin için KoinFinans ekibi olarak bazı satır başlarını derledik.

İlk olarak, Japonya Merkez Bankası’nın “Kripto para çıkarma” haberleri üzerine değerlendirme yapan ünlü analist, birçok devletin bu gruba dahil olduğunu vurguladı. Ancak ABD’nin, Dolar’ın tahtına cephe alındığı günümüz şartlarında, olabilecek bir Dolar ihtilaline karşı bu gruba dahil olmak istemediğini belirtti.

Ek olarak ünlü analist, ABD’nin her geçen gün gelişen dünyaya ayak uydurmakta zorluk çektiğini ve ileriki zamanlarda gücünü kaybedebileceğini söyledi.

Halving Öncesi Bitcoin’in Son Durumu

Bitcoin hakkında ilgi çekici açıklamalar yapan ünlü analist, önemli destek ve direnç seviyelerini bizler ile paylaştı. Bitcoin için ilk ve önemli destek noktası olarak 8450 Dolar seviyesini vurgulayan Twitter fenomeni, bu seviyenin altında 7950 Dolar seviyesinin ikincil destek olduğunu söyledi.

Üst tarafta 9000 Dolar seviyesinin önemli bir direnç seviyesi oluşturduğunu söyleyen Selcoin, bu direncin aşılması sonrasında halving öncesi son fiyatlamaların görüleceğini açıkladı. Ayrıca fiyatlamaların halving döneminden 1 ay önce (Şubat – Mart) son bulacağını, bu sebeple halving dönemi ve biraz öncesinde fiyatların gerileyebileceğini söyledi.

Bitcoin için uzun vadede olumlu düşünen analist, kısa vadede düşüşler olabileceğini ve bu duruma dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın