Ünlü Analist: Madencilik Devi Bitmain’in Devri Bitti!

0
266

Son birkaç yıl içerisinde kripto madenciliği, özellikle Bitcoin madenciliği, popüler bir iş kolu haline geldi. Büyük çoğunluğu Çin’de bulunan organizasyonlar ve madencilik havuzları, gün geçtikçe daha da popüler olmaya devam ediyor. Çin, ucuz elektriği nedeniyle madenciler için oldukça cazip bir ülke. Dünyadaki en büyük BTC madencilerinden biri ise Çin merkezli Bitmain.

Kripto para analisti ve yatırımcısı Tuur Demester, kripto madenciliği için en iyi donanım üreticisi olarak gösterilen Bitmain için bir değerlendirmede bulundu. Demester, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında bir zamanların Bitcoin madencilik devi Bitmain’in devrinin artık tamamen bittiğini dile getirdi.

Öncelikle Thomas Haller MicroBT’nin, ürün kalitesi, büyük miktarlarda gönderim yeteneği, müşteri desteği konularında Bitmain’i geçtiğini belirten bir tweet paylaştı. (Bilmeyenler için MicroBT, Bitmain’in eski çalışanı tarafından kurulan bir firma) Haller, sözlerinde haklı olabilir. Çünkü: MicroBT geçen yıl imalat ve sevkiyatta Bitmain’i geride bıraktı.

Tuur Demeester’da Haller’in tweeti üzerinden yorumlarını paylaştı. Demester, bir daha hiçbir Bitcoin madencilik şirketinin Bitmain kadar büyüyemeyeceğini ve piyasayı tehdit edecek seviyelerde egemenlik kuramayacağını düşünüyor. Ancak Demeester’a göre Bitmain’in dönemi gerçekten bitti.

Bitmain içindeki çeşitli talihsiz olaylar zaman zaman gündem oluyor. Kurucu ve baş hissedar Micree Ketuan Zhan’ın geçtiğimiz ekim ayında işten çıkarılmasıyla birlikte şirkette gerileme yaşandı. Zhan geri dönüş için yasal bir hak kazanmış olsa da, söz konusu tartışmalar fiziksel kavgaya kadar ilerledi. Bu gibi olayların şirkete zarar verdiği oldukça açık. Tuur Demeester’ın söylediği gibi gerçekten de Bitmain devrinin sonuna gelmiş olabiliriz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın