Ünlü Analist: Madencilik Devi Bitmain’in Devri Bitti!

Son birkaç yıl içerisinde kripto madenciliği, özellikle Bitcoin madenciliği, popüler bir iş kolu haline geldi. Büyük çoğunluğu Çin’de bulunan organizasyonlar ve madencilik havuzları, gün geçtikçe daha da popüler olmaya devam ediyor. Çin, ucuz elektriği nedeniyle madenciler için oldukça cazip bir ülke. Dünyadaki en büyük BTC madencilerinden biri ise Çin merkezli Bitmain.

Kripto para analisti ve yatırımcısı Tuur Demester, kripto madenciliği için en iyi donanım üreticisi olarak gösterilen Bitmain için bir değerlendirmede bulundu. Demester, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında bir zamanların Bitcoin madencilik devi Bitmain’in devrinin artık tamamen bittiğini dile getirdi.

Öncelikle Thomas Haller MicroBT’nin, ürün kalitesi, büyük miktarlarda gönderim yeteneği, müşteri desteği konularında Bitmain’i geçtiğini belirten bir tweet paylaştı. (Bilmeyenler için MicroBT, Bitmain’in eski çalışanı tarafından kurulan bir firma) Haller, sözlerinde haklı olabilir. Çünkü: MicroBT geçen yıl imalat ve sevkiyatta Bitmain’i geride bıraktı.

Tuur Demeester’da Haller’in tweeti üzerinden yorumlarını paylaştı. Demester, bir daha hiçbir Bitcoin madencilik şirketinin Bitmain kadar büyüyemeyeceğini ve piyasayı tehdit edecek seviyelerde egemenlik kuramayacağını düşünüyor. Ancak Demeester’a göre Bitmain’in dönemi gerçekten bitti.

Bitmain içindeki çeşitli talihsiz olaylar zaman zaman gündem oluyor. Kurucu ve baş hissedar Micree Ketuan Zhan’ın geçtiğimiz ekim ayında işten çıkarılmasıyla birlikte şirkette gerileme yaşandı. Zhan geri dönüş için yasal bir hak kazanmış olsa da, söz konusu tartışmalar fiziksel kavgaya kadar ilerledi. Bu gibi olayların şirkete zarar verdiği oldukça açık. Tuur Demeester’ın söylediği gibi gerçekten de Bitmain devrinin sonuna gelmiş olabiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.