Ağustos 31, 2023

Ünlü Analist Kripto Yatırımcılarını Tebrik Etti: Bitcoin İçin Sırada Ne Var?


Popüler kripto para analisti Michaël van de Poppe, kripto para yatırımcılarını, şimdiye kadar karşılaştıkları en uzun ayı piyasası döngüsünü başarıyla atlattıkları için tebrik etti. Van de Poppe, Bitcoin’in (BTC) nispeten kısa tarihindeki en uzun ayı piyasası olarak nitelendirdiği son iki yılın ardından, yatırımcıların dayanıklılığını ve sabrını takdir etti.

Bu süreç boyunca, kripto para piyasaları önemli dalgalanmalar yaşadı ve birçok dijital varlık değer kaybetti. Ancak, van de Poppe, yatırımcıların bu zorlu dönemde dahi piyasaya güvenmeyi ve gelecekteki potansiyeli görmeyi sürdürdüklerini belirtti. Analiste göre yatırımcılar 1-2 yıl içinde “hodl yapmanın” veya “canını dişine takmanın” büyük bir getirisini görecek.

“Hala kripto piyasalarındaysanız tebrikler. BTC tarihinin en uzun ayı piyasası olan iki yıl boyunca hayatta kaldınız ve hala yatırım yapıyorsunuz. 1-2 yıl sonra size şanslı diyecekler ama ne kadar emek verdiğinizi bilmiyorlar.” 

Van de Poppe X/Twitter üzerinden yaptığı uzun bir paylaşımda şu sorunun yanıtını aradı: BTC 27.000 doların üzerine çıkarken, kripto düzeltmesi nihayet tamamlandı mı?

“Olabilir. Küçük aralığın dışına çıktık ve başka bir tasfiye kademesinden kaçınmak için yukarıda kalmamız gerekiyor. Bunu yaparsak düzeltmenin bittiğini ve yeni zirveleri hedefleyeceğimizi teyit etmiş oluruz. 

BTC fiyatı 26.800 dolarlık kritik direncin üzerine çıktı ve dünkü büyük kırılmaya kadar devamını sağlayamadı. Bu çıkış Grayscale, Binance, X ve DCG (Dijital Para Grubu) ile ilgili olumlu haberler sayesinde gerçekleşti.” 

Bunların yanında Van de Poppe, çeşitli dış makro faktörlerin kripto piyasası için olumlu bir ticaret ortamına katkıda bulunduğunu söyledi.

“Özet:

– İş olanakları (job opening) olumsuz yönde büyük bir eksiklikle geldi.

– Tüketici güven endeksi bir süredir en düşük seviyede, resesyon sırasındaki rakamlarla kıyaslanabilir düzeyde.

Yanıt olarak:

– Dolar düşüyor.

– Tahviller biraz düşüyor, belki zirveye ulaşır (ancak henüz onay yok!).

– Altın ve Gümüş yükseliyor.”

Analistin teknik analiz (TA) değerlendirmesi ise şu şekilde:

“Şu anda BTC 26.000 dolardan 28.000 dolara sıçradı ve giriş noktalarıma ulaşamadı. Belki de giriş noktalarına çoktan ulaşmış olabilir, kim bilir. Şimdilik Bitcoin’in istikrar kazanmasını ve birkaç önemli seviyenin üzerinde kalmasını tercih edebilirsiniz. 26.800 dolarlık seviyeyi çok önemli; bu seviyenin altında net bir kırılma görmek istemiyorum, o zaman aralığa geri döneriz ve bir tasfiye süreci yaşarız.

Bu senaryoda, 24.800-25.200 dolar seviyesindeki tekliflerim (bid) hala mantıklı, ancak o zaman da zayıf bir durumda olduğumuzu ve 200 Haftalık EMA’yı (üssel hareketli ortalama) kaybedebileceğimizi ve daha da düşebileceğimizi düşünebilirsiniz. Burada devam edersek, piyasalarda 2015 ivmesini kopyalayıp yapıştırırız ve büyük bir yükselişin eşiğinde oluruz.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?