Ünlü Analist Chainlink’i Değerlendirdi: Aldanmayın!

Chainlink, son zamanların en gözde kripto projesi diyebiliriz. Kripto para, yaklaşık 18 dolara kadar çekilmeden önce büyük bir hızla yükseldi. Şu anda Chainlink, CoinMarketCap’e göre toplam 6,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine göre 5. sırada yer alıyor ve yaklaşık 1,9 milyar dolarlık bir ticaret hacmine sahip. Grafik verileri, kriptonun şu anda gün içinde %10 fiyat artışı yaptığını gösteriyor.

Chainlink, piyasayı bir fırtınaya sürüklediği için pek çok kişinin dikkatini çekmiş olsa da, bu devasa yükselişe inanmayanlar var. Bunlardan biri de yatırımcı ve analist olan “CryptoWhale”. Yatırımcı, kripto paranın mevcut dinamiklerinin 2017’de altcoinlere olanların doğrudan bir aynası olduğunu söyledi. Kendisi bunun üzerinden, insanları kriptonun abartılı reklamına düşmemeleri konusunda uyaran bir Twitter gönderisi paylaştı.

CryptoWhale, Chainlink’i patlamayı bekleyen bir balon yapan 6 faktörü vurguladı. Ona göre, bu tür kriptolar çok hızlı büyüyor, aşırı satın alınıyor, büyük FOMO yaratıyor, büyük satışlara yol açıyor, %99 fiyat düzeltmesine sahip ve bu durumdan şüphelenmeyen alıcıları, değeri azalan büyük kripto çantalarını elinde tutuyor.

Ona göre, 2017’nin sonundaki tarihi kripto boğa koşusundan sonra altcoinlere olan tam olarak buydu. Hemen ardından, bir düşüş sezonu başladı ve bazı altcoinlerin tüm zamanların en yüksek değerinin %95’inden fazlasını kaybetmesine neden oldu.

Beklendiği gibi, CryptoWhale’nin paylaşımı yatırımcılar tarafından karışık duygularla karşılandı. Kriptoyu destekleyenler de var, tweet’te ortaya atılan görüşün arkasında olanlarda. Hangi tarafın haklı çıkacağını zamanla göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.