Temmuz 16, 2020

Ünlü Analist: Bitcoin’de Yükselişten Önce Geri Çekilme Bekliyorum!

Üst düzey kripto para analisti Josh Rager, Bitcoin’in önümüzdeki dönemlerdeki fiyat hareketiyle ilgili düşüncelerini paylaştı. Analist, 20.000 dolarlık seviyeye hemen ulaşmak yerine, Bitcoin’in ilk önce mevcut seviyenin çok altına düşeceğine inanıyor.

“Yeni Bir Ralliden Önce Bir Geri Çekilme”

Kripto topluluk tarafından yakın vadede Bitcoin için bir yükseliş bekleniyor. Josh Rager’da beklenen bu yükseliş ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Rager elinde bulunan sayısız BTC grafiğinden elde ettiği deneyimiyle, BTC’nin düşmeden önce yeni bir ralli gerçekleştiremeyeceğini belirtti. Rager’a göre ilk ralliyi önce bir sıkışma dönemi takip eder, ardından bir geri çekilme gelir ve ancak o zaman Bitcoin fiyatı tekrar toparlanmaya başlar.

Paylaştığı grafikte Rager, Bitcoin’in 20.000 dolara yani 2017’de elde edilen tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önce 7.000 dolar seviyesinin altına düşmesi gerektiğini varsayarak yaklaşık hedefleri işaretledi.

“2017 yılından bu yana, birden fazla ralliyi ve ardından geri çekilmelere yol açan sıkışmaları ve sonra tekrar başka bir ralliyi gözlemliyoruz. Bu sefer farklı olabilir. Fakat, Bitcoin fiyatının, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önce, mevcut sıkışmanın sahte bir performans sergilediğine inanıyorum.”

“13 Mart’tan Bu Yana Görülen En Büyük Geri Çekilme %19: Yeterli Değil”

Son derece olası Bitcoin geri çekilmesiyle ilgili fikrini paylaşan Josh Rager, Bitcoin’in bir günde yüzde 50’nin üzerine düştüğü Kara Perşembe günü, BTC’nin gördüğü maksimum düşüşün yüzde 19’un altında olduğunu söyledi. Analist, bunun doğru bir geri çekilme için yeteri kadar düşük olmadığını savundu.

Önde gelen analist Kara Perşembe gününün tekrarlanmasını bekliyor ama düşüş sadece bir gün içinde gerçekleşmeyebilir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?