Mart 14, 2024

Ünlü Analist Bitcoin için Nihayet Konuştu: “Kısa Vadede Beklentim Net!”

Kripto analisti Jason Pizzino Bitcoin fiyatının kısa vadede daha yüksek fiyat hedeflerine işaret ettiğini belirtti. Analist, BTC’nin 72.000 dolarlık seviyeye ulaştıktan sonra bir düzeltme öncesinde hedefin 81.000 dolara çıkabileceğini öne sürdü.

Jason Pizzino, son döngüde Bitcoin’in 69.000 dolarlık yüksek seviyesine kadar yaklaşık 3.000 dolarlık bir düşükten 66.000 dolara kadar bir ralliye ulaştığını gözlemleyerek bu tahminini açıkladı. Bu durum, mevcut döngünün en düşük seviyesinden 66.000 dolarlık bir ralliyle fiyatın 81.000 dolara kadar yükselebileceği anlamına geliyor.

Pizzino, “Eğer 72.000 dolar seviyesinin üzerine çıkarsak, uzun vadeli bir hedefim var ve bu haftalar hatta aylar sürebilir çünkü bu hedef yıllar boyunca oluştu. Bu, bir önceki döngünün en düşük seviyesinden bir önceki döngünün en yüksek seviyesine kadar olan süreyi temsil ediyor. Yani, 15.000 dolardan 3.000 ila 69.000 dolar arasındaki hareketin tamamı 81.300 dolara kadar hedefliyor” yorumu yaptı.

Trader ayrıca Bitcoin’in ralli öncesi birikim dönemine girebileceğini ve olası geri çekilmelerin üç olası seviyesine ilişkin de konuştu. “81.000 dolara kadar bir hedef buldum… Şimdi, bazı yüzdelere bir göz atalım. %20, bizi yaklaşık 65.000 dolara geri götürecektir, ki bu önceki zirvelere karşılık gelecek. %30, bizi yaklaşık 57.000 dolara geri götürecektir ve %40’lık bir geri çekilme bizi yaklaşık 48.000 dolara indirecektir.”

Bitcoin şu anda 70.770 dolar seviyesinden işlem görüyor ve son 24 saatte %2 oranında düşüş gösterdi.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?