Ocak 22, 2022

Ünlü Analist, Bitcoin (BTC) Düzeltmesinin Ne Zaman Bitebileceğini Açıkladı

Popüler bir kripto analist, son iki gündür oldukça sert bir düzeltme yapan Bitcoin (BTC) için potansiyel bir iyileşme zaman çizelgesi belirlemek için geçmiş BTC düşüş trendlerini inceledi.

Yeni bir strateji oturumunda konuşan Benjamin Cowen, yüksek hacimli tasfiye olaylarının tarihsel olarak bir destek seviyesinin bulunduğuna ve Bitcoin fiyatının yukarı yönlü hareket edebileceğine işaret ettiğini belirtti.

Cowen; Aralık 2018, Mart 2020 ve Mayıs 2021 dönemlerinde de gerçekleşen ‘tasfiyeleri’ işaret etti. Analiste göre Bitcoin’in son fiyat düşüşüne rağmen, bunun bir sonraki yükseliş hamlesinden destek sağlamak için gerekli olan büyük bir teslimiyet anlamına gelmiyor.

“Bu noktada benim felsefem (ki Q1’in tamamı boyunca böyleydi), Q1’in düşüş eğiliminde olacağıydı, aksi kanıtlanana kadar düşüş trendinin devam edeceğini varsaymalısınız.”

Analiste göre Bitcoin‘in 2020 rallisini teşvik eden aynı perakende yatırımcılar, yakın zamanda yaşadığımız yaz sonu ve sonbahar rallilerini de teşvik etmiş olabilir. Analist bu görüşünü ise hem on-chain (metrik üstü) hem de ‘sosyal metriklerden’ yararlanarak belirtti.

“Bir süredir, yeni piyasa katılımcılarından Bitcoin talebinin neredeyse bir yıldır gittiğini düşünüyorum. Kasım ayında ayrıldığını söyleyemeyiz… Piyasa döngüsünün bu noktasında Bitcoin satın alan pek çok yeni piyasa katılımcısı görmüyorsunuz.”

Bitcoin’in uyanması ve yukarı yönlü hareket etmesi için ne gerekebileceğine ilişkin olarak Cowen, 2019’un sonlarında ve 2020’nin başlarında “tuğla duvarlar” olarak adlandırdığı ve bir BTC rallisinin izlediği bir piyasa trend değişikliğine destek sağlayan önceki kırmızı mum trendlerini vurguluyor.

“Şimdi temelde sadece vurulacak başka bir duvar arıyoruz, hacmin o kadar yükseldiği ve tasfiye edilmek isteyen herkesi tasfiye ettiğimiz zaman işler düzelecek ve daha sonra aslında daha sağlıklı bir piyasa görmeye başlayabileceğiz.”

Cowen, böyle bir olayın ne zaman gerçekleşebileceğini kimsenin kesin olarak bilemeyeceğini ancak Bitcoin’in 2022’de olumlu duyguları yeniden kazanacağından emin olduğunu da ekledi.

“2022’nin tamamının düşüş eğiliminde olacağını düşünmüyorum. Bence Q1 kırmızı bir çeyrek olacak ve belki Q2 de kırmızı bir çeyrek olacak. Ancak yılın ilerleyen zamanlarında işlerin tersine döndüğünü göreceğimizi düşünüyorum.”

Yazma sırasında, Bitcoin gün içinde %10’un üzerinde düştü ve 36.442 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.