Kasım 17, 2020

Ünlü Analist: Bitcoin 17.100 Dolar Seviyesini Aşamazsa, 13.800 Dolar’a Düşecek!

Bitcoin analisti MagicPoopCannon, Bitcoin’in önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini kırma olasılığı hakkında son görüşünü paylaştı. Magic’e göre Bitcoin (BTC), 17.000 dolar seviyesinde önemli bir direnç alanını test etme yolunda ilerliyor. Bu seviye, 2018 zirvesinin (17.100 dolar) oluştuğu ve BTC’nin ilerlemesi için büyük bir engel oluşturabilecek yerdir.

“Şu anda, 17.000 seviyesinin birçok nedenden dolayı kritik bir seviye olduğunu bilmek önemli. İlk olarak, 2018 yılının Ocak ayında (tüm zamanların en yüksek seviyesinden hemen sonra) 17.100 seviyesinde belirgin bir zirvenin oluştuğunu görebilirsiniz. Bu zirvede volatilite oldukça şiddetliydi. Bu nedenle, (bu seviyenin) ilk direnç olarak hareket etme şansı yüksek.”

Magic ayrıca, BTC’nin Ekim 2019’da başlayan ters bir baş ve omuzlar oluşturduğunu vurgulayan aşağıdaki Bitcoin grafiğini paylaştı. Magic’e göre ters çevrilmiş baş ve omuzlar, Bitcoin’in 17 bin dolarlık fiyat seviyesini yeniden test edeceğini gösteriyor.

“Ters baş ve omuz modelinin fiyat hedefine bakıldığında, dikey noktalı çizgilerle gösterildiği gibi başın boyutunun tam olarak 17.000 dolar seviyesine yükseldiğini görebilirsiniz.”

Bunun yanında, Magic 17 bin dolar seviyesindeki direncin BTC’nin 13.800 dolarlık destek bölgesine düşmesine neden olabileceğini varsayıyor. Ayrıca, günlük MACD ve azalan ticaret hacmi de bir geri çekilmeye işaret ediyor.

Sonrasında ise ünlü analist, Bitcoin’in 13.800 dolarlık destek alanına geri döndüğünde, Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara meydan okumak için yeterli ivmeye sahip olacağına inanıyor.

“17.000 dolar’dan geri çekilsek de çekilmesek de, BTC’nin şüphesiz tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test edeceğine inanıyorum.”

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?