Ünlü Analist 2021 Tahminlerini Paylaştı: Sermaye Bitcoin’den Bu Altcoin’lere Geçecek!

Kripto topluluğunun yakından takip ettiği ünlü trader Michaël van de Poppe, 2021 kripto pazarı için tahminlerini paylaştı. YouTube kanalı üzerinden bir video yayılayan Michaël van de Poppe, Bitcoin’in önümüzdeki birkaç ay boyunca hakimiyetini koruyacağını ancak yükseliş eğiliminin altcoin’lere kaymasına izin verecek bir konsolidasyon aşamasına gireceğini belirtti.

Trader, emtia piyasasında Bitcoin’i altınla ve altcoin’leri gümüşle karşılaştırdı. Altcoin’lerin değerinin düşük olduğunu ekledi. Analiste göre yılın ilk çeyreğinde, Bitcoin fiyatı düşebilir ve ardından yılın ikinci çeyreğinde yükseliş eğilimine devam etmeden önce %30’luk bir düzeltmeden geçebilir. Trader, aşağıdaki grafikle birlikte şunları söyledi:

“(Bitcoin’in hakimiyeti) Aralık ayında büyük olasılıkla tekrar zirveye çıkıyor. Bu, piyasalar için harika bir sinyal. Bitcoin’in kendisi sakinleşirse, kripto para piyasalarının geri kalanı sıralanmaya başlayabilir.”

Bu nedenle analis, Bitcoin fiyatı düştüğünde yatırımcıların Polkadot, Cardano, Litecoin, Monero, Ethereum, VeChain ve Zilliqa gibi orta hacimli kripto para birimlerine sermaye tahsis edeceğini tahmin ediyor. Sonuç olarak bu kripto para birimleri geçici olarak daha iyi performans gösterebilir.

“Artış potansiyeli elde etmek istiyorsanız, altcoin’lere bakmalısınız (…) Zilliqa’nın 4x yaptığını gördük, Ethereum’un iyi iş çıkardığını gördük, Polkadot’un tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gördük. Bu, momentumun Bitcoin’den (…) değişmeye başladığının bir işaretidir.”

Sonrasında Poppe, orta hacimli kripto para birimlerinin fiyatlarında artış durduğunda, yatırımcıların düşük piyasa değeri olan kripto para birimlerine yöneleceğini öngördü. O dönem ise, Celer Network, MATIC ve SKALE gibi ikinci katman çözümleri, kar elde etmek için iyi bir fırsat sunabilir.

Yıl ortasına gelindiğinde, piyasa eğiliminde bir değişiklik olduğunu gösteren bir “fenomen” yaşayabilir. Trader, DeFi sektörünü ve NFT’leri böyle bir değişiklik için potansiyel katalizör olarak gösterdi. Bu noktada, Bitcoin ve Ethereum, yükseliş eğilimi değişikliğinden yararlanmak için daha çekici bir seçenek olabilir.

“(…) Endeks, trader %90’ını geçiyor. Haftalık veya aylık olarak biraz Bitcoin ve Ethereum satın almak size burada %90’dan daha iyi bir yatırım getirisi sağlayacaktır. Daha dengeli ve sakin bir yaşamla birlikte.”

Ancak van de ünlü analist, izleyicilerine yatırımlarıyla ilgili tarafsız bir pozisyon sürdürmelerini ve belirli bir kripto para birimine yönelik herhangi bir önyargıdan vazgeçmelerini tavsiye etti. Bu anlamda şu sonuca vardı:

“Sonunda hedefim, portföyümde yıllık bir yatırım getirisi elde etmek, her ne koşulda olursa olsun servetimi savunmak ve bununla büyümek.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.