Şubat 28, 2020

Ünlü Aktöre, ICO Tanıtımı Yüzünden Para Cezası!

Ünlü film yıldızı Steven Seagal, Bitcoiin2Gen (B2G) tarafından yürütülen bir ICO için yaptığı ücretli reklam ile ilgili ayrıntıları gizlediği için para cezasına çarptırıldı.

Son yıllarda birçok ünlü isim, kripto paraları teşvik etmek ya da ICO çıkışlarında tanıtımlar yapmak amacıyla sektöre dahil olmuştur. Steven Seagal’de bu isimlerden biriydi. 67 yaşındaki Seagal, Bitcoiin2Gen projesi olan bir ICO’yu tanıtmıştı. SEC’in iddiasına göre, Seagal proje öncesinde 250.000 dolar nakit ve 750.000 dolar değerinde B2G tokeni aldı. Bitcoiin2Gen ortaklığı 2018 yılında duyurdu ve Seagal sosyal medya paylaşımlarında şirketi lehine açıklamalar yaptı.

Ama bu reklam çalışmasından 1 yıl önce SEC, herhangi bir kripto para projesine dahil olan herhangi bir ünlünün “tanıtım karşılığında alınan tazminatın niteliğini, kapsamını ve miktarını” açıklaması gerektiği şartını getirmişti. Seagel’in suçlamasıyla ilgili dava da, SEC’in bu kararına dayanıyor. İddiaya göre ünlü isim de söz konusu karara uymayarak öncesinde aldığı nakit ve token detaylarını halka açıklamadı.

Bu gelişmeler sonucunda, şu anda Moskova’da ikamet eden 67 yaşındaki Seagal, söz konusu suçlamaları ne reddetti ne de kabul etti. Ama ünlü oyuncu 314 dolarlık ceza ödemeyi kabul etti.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?