Ünlü Aktöre, ICO Tanıtımı Yüzünden Para Cezası!

0
241

Ünlü film yıldızı Steven Seagal, Bitcoiin2Gen (B2G) tarafından yürütülen bir ICO için yaptığı ücretli reklam ile ilgili ayrıntıları gizlediği için para cezasına çarptırıldı.

Son yıllarda birçok ünlü isim, kripto paraları teşvik etmek ya da ICO çıkışlarında tanıtımlar yapmak amacıyla sektöre dahil olmuştur. Steven Seagal’de bu isimlerden biriydi. 67 yaşındaki Seagal, Bitcoiin2Gen projesi olan bir ICO’yu tanıtmıştı. SEC’in iddiasına göre, Seagal proje öncesinde 250.000 dolar nakit ve 750.000 dolar değerinde B2G tokeni aldı. Bitcoiin2Gen ortaklığı 2018 yılında duyurdu ve Seagal sosyal medya paylaşımlarında şirketi lehine açıklamalar yaptı.

Ama bu reklam çalışmasından 1 yıl önce SEC, herhangi bir kripto para projesine dahil olan herhangi bir ünlünün “tanıtım karşılığında alınan tazminatın niteliğini, kapsamını ve miktarını” açıklaması gerektiği şartını getirmişti. Seagel’in suçlamasıyla ilgili dava da, SEC’in bu kararına dayanıyor. İddiaya göre ünlü isim de söz konusu karara uymayarak öncesinde aldığı nakit ve token detaylarını halka açıklamadı.

Bu gelişmeler sonucunda, şu anda Moskova’da ikamet eden 67 yaşındaki Seagal, söz konusu suçlamaları ne reddetti ne de kabul etti. Ama ünlü oyuncu 314 dolarlık ceza ödemeyi kabul etti.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın