Uniswap’ın (UNI) Yükselişiyle Airdrop İlgisi Arttı!

CoinGecko verilerine göre Uniswap’in UNI tokenı, Cuma günü uğradığı kayıplara ek olarak son 24 saatte %12.5’in üzerinde düşüş gösterdi. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 9 dolara ulaştıktan sonra, kripto para şu anda yaklaşık %35 düştü.

UNI’nin hızlı fiyat hareketi, Çarşamba günü 1-2 dolar civarında piyasaya sürüldükten sonra geldi. Yatırımcılar, gelecekteki değer tahakkuku beklentileriyle yönetim token’ını satın aldıkça fiyatta artış başladı.

Kripto para birkaç gün önce piyasaya sürüldüğünde, bazı analistler UNI fiyatının çift haneli rakamlara ulaşacağını düşünüyorlardı. Bu yüksek fiyat hedefinin temel nedenlerini özetleyen birden fazla konu vardı. Fakat şu an devam eden yükseliş yerini düşüşe bıraktı. Ayrıca UNI’nin düşüşü, Yearn.finance’ın YFI kripto parasının da bir düzeltme ile karşı karşıya kalmasının ardından geldi. Genel olarak DeFi alanındaki zayıflık nedeniyle kripto para Cumartesi günü %10’un üzerinde düştü.

Airdrop Çılgınlığı

UNI fiyatı şu an düşmüş olsada sektörde büyük bir yankı uyandırdı. Tabi bu durum airdrop ilgisini de beraberinde getirdi. İlk olarak airdrop ne demek buna değinelim. Kripto paralarda uygulanan airdrop, yeni bir kripto paranın tanıtımını yapmak amacıyla cüzdan adreslerine ücretsiz para veya coin göndermeyi içeren bir reklam stratejisidir. Fakat burada yatırımcıların oldukça dikkatli olması gerek. Her alanda olduğu gibi burada da dolandırıcılıkla karşılaşmak mümkün. Kripto sektörünün yakından takip ettiği squanc isimli Twitter kullanıcısı bu konuyla ilgili şöyle bir uyarıda bulundu:

“Arkadaşlar UNI den sonra kelimenin tam anlamıyla airdrop çılgınlığı başladı. Her yer referans linkleriyle dolu. Her yere şifrenizi kimliğinizi vermeyin. Airdrop aramayın büyük bir airdrop olursa zaten duyarsınız. UNI’yi alan kişiler airdrop kovalayan kişiler değil emin olun.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.