Uniswap (UNI) Rekor Üstüne Rekor Kırıyor: Kısa Vade Uniswap Yorumu 27 Ocak 2021

0

DeFi protokolleri arasında önde gelen varlık Uniswap (UNI) oldukça iyi performansıyla dikkat çekiyor. Son 7 günlük verilerde UNI %75’e yakın bir değer kazandı. Gün içerisinde ise %12 değer kazanan varlık bazı platformlarda 15,16 dolarlık bir ATH’ye imza atmış oldu.

Kripto para veri platformu CG verilerine baktığımızda ünlü DeFi protokolü 1 saat önce 14,98 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıca CG platformunda yer alan DeFi sıralamasında 4,250 milyar dolarlık piyasa değeriyle 2. Sırada yer alıyor.  Alt koinlerdeki son günlerde yaşanan buhran ve düşüşlere nazaran yükselişini sürdüren varlık kendisine yeni yatırımcılar çekmeyi başarmış gibi görünüyor.

Uniswap kendisi gibi DeFi protokollerine göre oldukça bilinen ve ilgi gören bir varlık. Bunun birkaç sebebi var. En önemli ve diğer varlıklardan farkı ekosisteme likidite desteği sağlayan yatırımcılardan işlem ücreti almaması. Bu sayede hem yatırımcı kitlesini ve ekosistemini büyütüyor hem de kolaylık ve hızlılık sağlıyor. Belki de artıştaki en önemli konulardan birisi budur. Farklı ödüllendirme yöntemleri de kullanan ekosistem bu sayede yeni yatırımcıları kendisine çekebiliyor.

Uniswap İçin Neler Bekleniyor?

UNI grafiklerine baktığımızda Bitcoin ve altkoinlerdeki negatif durumun tersini görüyoruz. Grafiklerde görüldüğü üzere MACD indikatörü pozitif bölgede baskın olarak hissediliyor. Anlık düşüşlere karşı UNI boğaları aktif göre alıyorlar ve düşüş trendini yok sayıyorlar. Bu da 14 doları destek kabul etmek için şimdilik yeterli bir durum.

Bunun dışında CMF indikatörü haberin başında da belirttiğimiz gibi taleplerdeki yüksek ivmeyi olumlu şekilde temsil ediyor. Talepteki bu artışın sürekliliği yükselişin ve yeni rekorların gelmesinde etkili bir basamak olacaktır.

Kaynak: Tradingview

Son olarak hareketli 200 günlük hareketli ortalama verilerinde UNI değerinin ortalamanın üzerinde seyrettiği görülüyor. Bu da artışta etkili bir nokta olacaktır.

Yükseliş trendi için şu an olumlu bir çok nokta görüyoruz. Gün içerisinde gelen yeni ATH önümüzdeki günlerde yeni ATH’ye giden bir basamak olabilir. 14 dolarda desteklenen varlık bir süre daha yerini savunacak gibi görünüyor. Verilerin toplamında Uniswap için önümüzde 17,59 dolarlık bir direnç noktası bulunuyor. Bu trendin devam etmesi durumunda 16 doları aşması oldukça yüksek ihtimalli gibi görünüyor.

Düzeltme: Haber yazıldıktan sonra varlık 15.27 dolarlık yeni bir yükselişe imza attı. Şu an piyasada 15 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın