Uniswap (UNI) İlk 10 Kripto Para Birimi Arasına Girdi!

Merkezi olmayan kripto para borsası Uniswap‘in yerel token’ı olan UNI, resmi olarak piyasa değerine göre sıralanan ilk on kripto para birimi listesine giren ilk DeFi token’ı oldu. Yazının kaleme alındığı sırada UNI, dünyanın en büyük sekizinci piyasa değerine sahip kripto para birimi olarak CoinMarketCap’te yer alıyor.

Token’ın ilk on listesine yükselmesi, geçen hafta boyunca elde ettiği yüzde elli bir fiyat artışının getirdiği bir sonuç. Yedi gün önce, UNI’nin fiyatı yaklaşık 24 dolar’dı. Şu an ise, UNI token 33 dolar’ın üzerinde işlem görüyor.

Tether Dollars (USDT) dünyadaki en büyük Ethereum tabanlı varlık, bu durumda UNI de var olan en büyük ikinci Ethereum tabanlı varlık unvanına sahip. UNI, 5 Mart Cuma günü dünyanın en büyük on kripto para birimi arasına girdi. 4 Mart’ta, UNI’nin piyasa değeri yaklaşık 8.8 milyar dolardı; ancak 24 saat içinde piyasa değeri 14.7 milyar dolar’a yükseldi. Pazar günü, UNI token’ının fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 34.55 dolar’a ulaştı.

UNI’nin son devasa yükselişine katkıda bulunan birkaç faktör var. Geçtiğimiz ay, UniSwap’in işlem hacmi açısından rekor kıran rakamlarına şahit olduk. Şubat ayının her haftası, borsadaki işlem hacmi açısından tüm zamanların en yüksek seviyesi haberi geldi; 31.9 milyar dolarlık rekor işlem hacmi ile ay sona erdi. Ancak UniSwap’in rekor kıran serisi durma noktasına gelebilir. Yazının kaleme alındığı sırada, borsanın yedi günlük hacmi, ondan önceki haftaya göre yüzde 25 daha düşük. Buna rağmen, Uniswap “hala Ethereum destekli DEX’lerdeki [merkezi olmayan borsalar] tüm ticaretin yarısını temsil ediyor.”

UNI’nin piyasa değeri artışına kısmen, platformun “V3” güncellemesinin yakında başlatılabileceğine dair söylentiler neden olmuş olabilir. Yearn Finance’in geliştiricisi Andre Cronje, UniSwap’in baş geliştiricisi Hayden Adams’ın Twitter’da daha sık paylaşım yapar hale geldiğini belirtti. Cronje, bu tür davranışların genellikle yaklaşan bir duyurunun göstergesi olduğunu söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.