Union Bank Ripple CTO’sunun Tüm Hesaplarını Kapattı

0

Ripple‘ın Baş Teknoloji Sorumlusu David Schwartz, bir süre önce ana bankası olan MUFG Union Bank‘ın uyarı yapılmadan veya herhangi bir bildirimde bulunmadan tüm hesaplarını kapattığını açıkladı.

CTO, CNBC’nin Afrika Kripto Tüccar programının sunucusundan sonra başına gelenler hakkında konuştu, Ran Neuner, kripto ile ilgili para yatırma ve çekme işlemlerinden endişe duymaları sebebiyle bankasının onunla iletişimi geçtiğini söyledi.

Bankamdaki uyumluluk departmanı, kripto ile ilgili para yatırma ve çekme işlemleri hakkında görüşmek üzere bir çağrı istedi.

“Sanki kripto satın alarak cezai işlem yaptım. Bu yüzden bugün 2 saat boyunca, dar görüşlü bir aptala kripto almanın yasal olduğunu anlatacağım.”  – Ran Neuner

CNBC sunucusuna cevap olarak Schwartz, işlerin daha kötüye gidebileceğini ve bu sebeple insanların ana bankalarından şifreli işlem yapmamaları gerektiğini hatırlattı.

Asla bankanızdan şifreli işlem yapmayın, şiddetle öneriyorum. Faturalarınızı ödediğiniz ana hesabınızın rastgele kapanması çok can sıkıcı. Seninle konuştukları için şanslısın. Union bank, tüm hesaplarımı kapattı ve sonradan haber verdi.

Schwartz attığı bir başka tweet’inde, Union Bank’ta başına gelenlerin birkaç yıl önce yaşandığını söyledi.

Schwartz Union Bank’ın nasıl davrandığı hakkında şöyle yazdı:

Size hiçbir şekilde haber vermeyebilirler. İnternet bankacılığım çalışmayı durdurduğu zamana kadar farketmedim ve aradığımda bana hesaplarımın kapatıldığını ve bakiye çekimin postamda olduğunu söylediler. Kimse bana bunun “iş kararı” dışında bir şey olduğunu söyleyemezdi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın