Union Bank Ripple CTO’sunun Tüm Hesaplarını Kapattı

Ripple‘ın Baş Teknoloji Sorumlusu David Schwartz, bir süre önce ana bankası olan MUFG Union Bank‘ın uyarı yapılmadan veya herhangi bir bildirimde bulunmadan tüm hesaplarını kapattığını açıkladı.

CTO, CNBC’nin Afrika Kripto Tüccar programının sunucusundan sonra başına gelenler hakkında konuştu, Ran Neuner, kripto ile ilgili para yatırma ve çekme işlemlerinden endişe duymaları sebebiyle bankasının onunla iletişimi geçtiğini söyledi.

Bankamdaki uyumluluk departmanı, kripto ile ilgili para yatırma ve çekme işlemleri hakkında görüşmek üzere bir çağrı istedi.

“Sanki kripto satın alarak cezai işlem yaptım. Bu yüzden bugün 2 saat boyunca, dar görüşlü bir aptala kripto almanın yasal olduğunu anlatacağım.”  – Ran Neuner

CNBC sunucusuna cevap olarak Schwartz, işlerin daha kötüye gidebileceğini ve bu sebeple insanların ana bankalarından şifreli işlem yapmamaları gerektiğini hatırlattı.

Asla bankanızdan şifreli işlem yapmayın, şiddetle öneriyorum. Faturalarınızı ödediğiniz ana hesabınızın rastgele kapanması çok can sıkıcı. Seninle konuştukları için şanslısın. Union bank, tüm hesaplarımı kapattı ve sonradan haber verdi.

Schwartz attığı bir başka tweet’inde, Union Bank’ta başına gelenlerin birkaç yıl önce yaşandığını söyledi.

Schwartz Union Bank’ın nasıl davrandığı hakkında şöyle yazdı:

Size hiçbir şekilde haber vermeyebilirler. İnternet bankacılığım çalışmayı durdurduğu zamana kadar farketmedim ve aradığımda bana hesaplarımın kapatıldığını ve bakiye çekimin postamda olduğunu söylediler. Kimse bana bunun “iş kararı” dışında bir şey olduğunu söyleyemezdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.