Eylül 27, 2019

Unilever Blockchain Teknolojisi Sayesinde Tasarruf Ettiğini Açıkladı


Son güncellenme : 27.09.2019 - 09:11

Unilever’da Küresel Medya Genel Başkan Yardımcısı Luis Di Como, blockchain teknolojisi kullanımının şirketin para tasarrufu yapmasında etkili olduğunu söyledi.

Unilever, pilot projenin bir parçası olarak yapılan medya yatırımlarında sıfır sızıntı olduğunu söyledi.

Unilever, son 18 aydır bir blockchain çözümü oluşturmak için IBM ile birlikte çalışıyor. Son yıllarda yapay bir istihbarat öncüsü haline gelen IBM, Unilever’in “yüzde iki ila üç oranında” kazandığını tahmin ediyor.

Nestlé, McDonald’s ve Virgin Media dahil olmak üzere, dünyanın en büyük reklamverenleri, maliyetleri azaltmak ve israf ve sahtekarlığa karşı hassas bir karmaşık ekosistem olabilen çevrimiçi reklam satın almada şeffaflığı artırmak için bir çözüm olarak blockchain ile ilgileniyorlar. Reklamların %60’ından fazlasının çevrimiçi ortamda harcandığı Birleşik Krallık’ta özellikle keskin bir odak alanı.

Di Como konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Amacımız en yeni teknoloji neyse onu denemek değil. […] Tekrar güven oluşturmak ve tüm faaliyetlerimizde tam şeffaflığı sağlamak için kurallarımızı ve ilkelerimizi gözden geçiriyoruz. [Bu bir] maliyet azaltma işlemi değil. […] Strateji, iletişim ve medya yatırımlarına daha fazla yatırım yapmak için daha iyi şeyler yapmanın ve kapasiteyi artırmanın yollarını bulmaya çalışıyoruz.”

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?