Unilever Blockchain Teknolojisi Sayesinde Tasarruf Ettiğini Açıkladı

0

Unilever’da Küresel Medya Genel Başkan Yardımcısı Luis Di Como, blockchain teknolojisi kullanımının şirketin para tasarrufu yapmasında etkili olduğunu söyledi.

Unilever, pilot projenin bir parçası olarak yapılan medya yatırımlarında sıfır sızıntı olduğunu söyledi.

Unilever, son 18 aydır bir blockchain çözümü oluşturmak için IBM ile birlikte çalışıyor. Son yıllarda yapay bir istihbarat öncüsü haline gelen IBM, Unilever’in “yüzde iki ila üç oranında” kazandığını tahmin ediyor.

Nestlé, McDonald’s ve Virgin Media dahil olmak üzere, dünyanın en büyük reklamverenleri, maliyetleri azaltmak ve israf ve sahtekarlığa karşı hassas bir karmaşık ekosistem olabilen çevrimiçi reklam satın almada şeffaflığı artırmak için bir çözüm olarak blockchain ile ilgileniyorlar. Reklamların %60’ından fazlasının çevrimiçi ortamda harcandığı Birleşik Krallık’ta özellikle keskin bir odak alanı.

Di Como konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Amacımız en yeni teknoloji neyse onu denemek değil. […] Tekrar güven oluşturmak ve tüm faaliyetlerimizde tam şeffaflığı sağlamak için kurallarımızı ve ilkelerimizi gözden geçiriyoruz. [Bu bir] maliyet azaltma işlemi değil. […] Strateji, iletişim ve medya yatırımlarına daha fazla yatırım yapmak için daha iyi şeyler yapmanın ve kapasiteyi artırmanın yollarını bulmaya çalışıyoruz.”

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın