UNI, OMG, BAT ve STX Dışında 100 Altcoin’den Hangileri Yükseliş Görecek?

0

Altcoin sezonunun ilk dalgası, borsalarda portföyleri vurdu. Piyasa değerine göre Top-30’daki kripto para birimleri arasında olan XRP, BSV, NEO, XTZ, YET ve XLM gibi altcoinlerden çift haneli getiriler var. Fiyatları büyük ölçüde HODLer dağıtım ve bileşiminden etkilenen altcoinler arasında, XRP en büyük piyasa değerine sahip olanı ve geçen hafta en yüksek getiriyi (+%77,32) sundu.

İnişli çıkışlı bir durum gösteren altcoinler genelde yükselen yörüngelerdeler. Ayrıca, OMG, STX, UNI, BAT, ALGO, ALPHA gibi yükselen altcoinler borsalarda ticaret hacminde bir düşüş görmeye başladılar. Dahası, STX gibi daha az bilinen altcoinler de XRP, FTM, BTG ve XTZ gibi kripto paraların yanı sıra sosyal hacimlerinde bir artış kaydetti.

Kaynak: Twitter

Ekteki tabloya göre, sosyal hacim, fiyatlardaki mevcut artışı tetikleyen önemli bir ölçüttür. Bu altcoin sezonundaki diğer önemli metrik ise HODLer, HODLing ve HODLer kompozisyonudur. Değişen HODLer bileşiminin belirlenmesi, ALPHA, STX, UNI, BAT, ALGO ve OMG gibi altcoinler için fiyatta yaklaşan bir artışı belirlemenin anahtarı haline geldi.

HODLer’ların portföylerinde altcoinleri tuttuğu ortalama süre en üst ölçektir, ardından cari fiyattan karlı büyük HODLer’lere ve HODLer’lerin kazançlarına yoğunlaşılır. Bu zincir içi ölçümler, bu sezon fiyat rallilerini tahmin etmekte etkili oldu.

Bugün sabah saatlerinde büyük HODLer’lerın yoğunlaşması APLHA için %96 idi. Ancak bunların sadece % 53’ü söz konusu fiyattan karlı çıktı. Bu, ALPHA için en iyi pazarlarda ticaret hacminde % 100’ün üzerinde bir artışla birlikte, en son Şubat 2021’de görülen 2.5 dolar seviyesine doğru bir yükseliş olabileceğini gösteriyor gibi görünüyor.

STX’in durumuna bakarsak da, sosyal hacmin ralliyi yönlendirdiğini söyleyebiliriz. 24 saatlik ticaret hacminde % 968’in üzerinde artışla STX, sabah saatlerinde hızla el değiştiriyordu. Fiyat son 24 saatte % 20’nin üzerinde arttı ve bu hafta rallisine devam etmesi muhtemel görünüyor.

OMG için ise hedef 10 dolardı, ancak son 24 saatteki fiyat düşüşü ve ticaret hacmindeki düşüş (-% 33) daha fazla fiyat düzenlemesinin olabileceğinin sinyalini veriyor. Aslında, ralli OMG için sona ermiş olabilir. IntoTheBlock’a göre on-chain duyarlılık, düşüş eğilimi gösteriyor. Dahası söz konusu fiyat seviyesinde % 30’dan daha az HODLer karlı çıktı, bu da rallinin sona erdiğini gösteriyor.

OMG için ralli sona ererken, UNI’nin durumunda ise rallinin uzatılabileceği tahmin ediliyor. UNI’nin fiyat grafiği ve on-chain analizine göre; fiyat bu hafta düşüşe geçip ralliyi bitirmeden önce ATH’sine doğru yükselebilir. Bu fiyattaki artıştan (yaklaşık %3) ve 24 saatlik ticaret hacmindeki artıştan açıkça görülüyordu. Günü, büyük HODLer’lerin % 77’lik bir kısmının % 98’i (HODLer), sabah saatlerindeki fiyat seviyesinde (1.23 dolar) karlı olarak kapattı.

İlk 100’de düşük piyasa değerine sahip başka altcoinler de var. Bunlar yakında aynı ölçütlere göre toparlanmaya hazırlanıyor. Bahsedilen bu altcoinler WINK ve ALPHA’dır. Bu hafta çift haneli kazançlar elde etmeyi uman perakende traderlar, bu tokenleri portföylerinde ilk 100’den eklemeyi düşünecekler. Yükseliş, bu hafta hem orta piyasa değerli hem de düşük piyasa değeri altcoinler için gelebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın