Şubat 2, 2024

Ufukta Ralli Görünüyor: Popüler Altcoin MATIC 1,10 Dolara Yükselmeye Hazır mı?


Altcoin piyasası dalgalanmalarla boğuşurken bir yandan da direnç seviyelerini aşmak için mücadelesini sürdürmeye devam ediyor. Bu da kripto piyasasında güçlü bir düşüş etkisine olduğunun göstergesi.

Öte yandan, en iyi token’ler yükseliş hareketi göstererek yakında potansiyel bir altcoin rallisi olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Polygon fiyatı yeni yıla 1 dolar seviyesini geri alarak olumlu bir başlangıç yaptı. Ancak ayılar boğaları alt ettiği için ralli kısa sürdü. Bu nedenle yaklaşık %19’luk bir değer düşüşüne neden oldu. Bunun ardından MATIC token bir süre yatay seyretti. Bu da coin için zayıf bir fiyat hareketine işaret etti.

Kripto piyasasındaki dalgalanma arttıkça, fiyat daha da düştü ve %8,5’lik bir düşüş daha kaydetti. Ancak boğalar fiyatı bu seviyenin üzerinde tutarak geri sıçramaya neden oldu. Bir süre yatay işlem yaptıktan sonra, boğalar ivme kazandı ve 0,9458 dolarda reddedilmeden önce değerlemede yaklaşık %20’lik bir sıçrama kaydetti.

Bunların ardından fiyat sürekli olarak azalan bir kanal modelinde işlem gördü ve piyasadaki güçlü bir düşüş etkisini gösterdi. En düşük seviyesi olan 0,7572 doları test ettikten sonra, boğalar bir kırılma girişiminde bulundu. Ancak ayılar fiyatı geri çekerek bir çöküşe neden oldu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere MATIC coin fiyatı bir süre 0,7032 dolar ile 0,7572 dolar arasında işlem gördü. Ardından boğalar ivme kazandı ve fiyat direnç seviyesinden 0,7572 dolardan çıktı.

O zamandan beri, fiyat 0,7572 dolar ile 0,8271 dolar arasında kapalı bir aralıkta işlem görüyor ve bu da piyasadaki zayıf alım ve satım baskısını gösteriyor.

MATIC Fiyatı Bu Ay 1 Dooları Geri Alacak mı?

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD), piyasadaki alım ve satım baskısının azaldığını vurgulayan nötr bir eğilim çizgisi kaydeder. Ayrıca, ortalamalar yükseliş eğilimi göstererek önümüzdeki dönemde MATIC token’ları için olumlu bir fiyat hareketine işaret ediyor.

Polygon fiyatı 0,8271 dolar direnç seviyesinden çıkarsa, ivme kazanacak ve hafta sonu boyunca üst direnç seviyesi olan 0,8872  doları test edecek. Ayrıca, piyasa fiyatı bu seviyede tutarsa, MATIC fiyatı önümüzdeki hafta boyunca 0,9458 dolar direnç seviyesini test etmeye hazırlanacak.

Tersine, ayılar boğaları alt ederse, MATIC coin’i ivme kaybedecek ve 0,7572 dolar destek seviyesini test etmek için düşecektir. Ayrıca, ayılar piyasaya hakim olmaya devam ederse, önümüzdeki günlerde 0,7032 dolarlık daha düşük destek seviyesini test etmeye hazırlanacak ve test edecek.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?