Şubat 23, 2020

UEFA’dan Blockchain Tabanlı Futbol Bileti!

Son dönemlerde sık olarak futbol, kripto sektörüne dahil olmaya çalışıyor. İlk olarak, Fransız ekibi Paris Saint-Germain, hayranların kulübün yaşadığı bazı yenilikler hakkında söz sahibi olmalarının yanı sıra VIP ürünleri kazanabilmeleri için kendi taraftar token’ini başlatacağını duyurdu. Sonra dünyanın en büyük takımlarından biri olan Barcelona’da taraftar token’ini için çalışmalar yürütüyor.

Şimdi ise UEFA’nın yeni girişimi dikkatleri çekmeyi başardı. 17 Şubat’taki duyuruya göre, UEFA blockchain özellikli bir mobil uygulama ile bir milyondan fazla maç bileti dağıtacak. Organizasyon, bu yeni bilet sisteminin stadyum girişinde her şeyi daha güvenli hale getireceğini iddia ediyor.

Yeni blockchain tabanlı uygulama ile, “QR kodları yalnızca taraftarlar stadyuma yakın olduğunda etkinleşecek”, bu sayede biletlerin çoğaltılması da önlenecek. Uygulama hem Android hem de iOS için Mayıs ayının sonuna doğru indirilmeye hazır hale gelecek.

Biletlerin teslimi ise maçtan en geç yedi gün önce gerçekleşecek ve UEFA 51 maçın tamamında taraftarlara bir milyondan fazla bilet satmayı hedefliyor. Bu yeni uygulamanın bir diğer amacı ise dijital biletle kağıt tüketimini azaltmak.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?