Üç Büyük Kripto Şirketi Ripple Davasına Tepki Gösterdi, XRP Fiyatı Düştü!

SEC’in Ripple aleyhindeki davası, kripto para piyasasında belirleyici konu olmaya devam ediyor. Dava, potansiyel olarak kripto tarihindeki en büyük düzenleme olayı haline gelebilirken, çok sayıda büyük yatırımcı, kurum ve borsa şimdiden geri çekilmeye başladı.

XRP fiyatı için bu durum, büyük bir düşüş anlamına geliyor. Yazım sırasında XRP 0.25 dolar civarında işlem görüyor ve son 24 saat içinde %33.1 ve son 7 günde %55.4 değer kaybetti.

Veri analiz firması Santiment’e göre, özellikle XRP balinaları da gelişmeden sonuçlarını alıyor. Bu nedenle, Ripple aleyhine açılan davanın kamuoyuna açıklanmasından bu yana 10 milyondan fazla XRP’ye sahip balinaların sayısı keskin bir şekilde düştü. Öte yandan Santiment, gelişmenin daha küçük XRP adreslerinin sayısını etkilemediğini belirtiyor.

XRP’nin fiyat grafiği, son birkaç gündeki büyük çöküşün bir sonucu olarak oldukça kasvetli. Bununla birlikte, XRP boğası ve teknik analist Credible Crypto tarafından bildirildiği üzere, düşüş trendini durdurmak için, fiyatın haftalık grafikte 0.30 doların üzerine kapanması oldukça önemli: “Haftalık kapanışa 4 gün var; 0.30’un üzerine çıkmak için 4 gün. YEŞİL seviye HAFTALIK bir seviyedir, haftalık olarak onun altına kapanana kadar kaybolmaz.”

Galaxy Digital, Jump Trading ve Bitwise, Ripple Davasına Tepki Gösterdi

XRP’nin fiyat düşüşündeki faktörlerden biri de üç kripto yatırım şirketi, Galaxy Digital, Jump Trading ve Bitwise tarafından alınan kararlar olabilir. Üçü de XRP ticaretini durdurdu.

Jump Trading, kripto piyasasındaki en aktif firmalardan biri ve gizliliğinin yanı sıra borsalara likidite sağlamasıyla bilinir. The Block anonim kaynaklara dayanarak rapor verdiğinden, Jump Trading artık XRP için likidite sağlamayacak ve bu da XRP’ye büyük bir darbe yaşatabilir.

Galaxy Digital ise, Mike Novogratz liderliğindeki New York merkezli büyük bir kripto yatırım şirketidir. Firma, 400 milyon dolar’dan fazla varlığı yönetiyor ve şu an için XRP ticaretini durduracak. Bir Galaxy sözcüsü The Block’a, “Ticaret yapmıyoruz, ancak gerçekler ortaya çıktıkça değerlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Ayrıca, XRP piyasasına bir diğer büyük darbe, Bitwise yatırım fonu tarafından geldi. XRP, Bitwise 10 Crypto Index Fund portföyünün %3.8’ini oluşturuyordu. Fonun yönetimi altında yaklaşık 245 milyon dolarlık varlığa sahip olduğu için, Bitwise tarafından tasfiye edilen XRP miktarı yaklaşık 9.4 milyon dolar olabilir.

Şimdiye kadar, oldukça küçük üç kripto para birimi borsası (CrossTower, Beaxy ve OSL) yatırım şirketlerinin kararını takip etti ve XRP ticaretini durdurdu. Ancak, Messari’nin kurucusu ve CEO’su Ryan Selkis’e göre, diğer borsalar ve muhtemelen dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale de aynı şeyi yapabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.