Şubat 15, 2024

Üç Ayda %426 Patlayan Altcoin Yeni Bir Ralliye Hazırlanıyor: İşte Beklenen Fiyat


Yaygın olarak takip edilen bir kripto para analisti olan Bluntz, son birkaç ayda üç haneli rakamlarla yükselen bir altcoin için daha fazla yükseliş öngörüyor. Bluntz’un dikkatini çeken altcoin, katman-1 blockchain Sei’nin yerel token’ı SEI.

Bluntz’un analizine göre, SEI popüler kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketine bağlı olarak mevcut seviyeden yaklaşık %152 oranında yükselebilir. Analist, bu öngörüsünü teknik analiz ve piyasa trendlerine dayandırarak yapmaktadır.

Bluntz’a göre, SEI konsolidasyon sürecini tamamlamak üzere ve daha sonra yükseliş eğilimine girebilir. Ancak, Bluntz’un dikkatini çeken nokta SEI/BTC çiftinin performansıdır. Bu işlem çiftinin analizi, SEI’nin daha yüksek seviyelere ulaşma potansiyeline işaret etmektedir. Bluntz, SEI/BTC çiftini kontrol ettikten sonra 2 dolarlık bir hedefin olasılık dahilinde olduğunu belirtmektedir.

 “SEI kırılmanın ardından konsolidasyona devam ediyor, SEI’deki 1 dolarlık psikolojik seviyenin iyi bir hedef olduğunu düşünmüştüm. Şimdi SEI/BTC’yi kontrol ettikten sonra 2 doların olasılık dışı olmadığını düşünüyorum.” 

Analistin grafiğine göre SEI dolar işlem çiftinin bir saatlik grafikte azalan trend çizgisinden çıktığı görülüyor. SEI/BTC çiftindedaha büyük bir beş dalga paterni içinde üç dalga paternini tamamladığı görülüyor.

Bluntz, bu analizinde Elliott Wave teorisini kullanmış görünüyor. Elliott Wave teorisi, fiyat hareketlerini belirli dalga kalıpları aracılığıyla analiz eden popüler bir teknik analiz yaklaşımıdır. Beş dalgalı yapı, bir varlığın genelde bir yükseliş trendi içinde olduğunu gösterir ve genellikle güçlü bir fiyat artışıyla sonuçlanır.

Teoriye göre, yükseliş eğilimi gösteren bir varlık, birinci, üçüncü ve beşinci dalgaların hızlı fiyat ivmesi dönemleri olduğu beş dalgalı bir süreçten geçer. Teori ayrıca, her büyük dalganın, alt dalgalar olarak bilinen daha küçük üç dalga (ABC) hareketlerinden oluştuğunu savunur.

SEI, 15 Kasım 2023’te kaydedilen 0,151 dolarlık fiyattan yaklaşık %426 artışla 0,794 dolardan işlem görüyor.

Bluntz’ın radarındaki bir diğer altcoin Solana (SOL). Analist SOL’un Bitcoin fiyat hareketine bağlı olarak mevcut seviyeye göre yaklaşık %30 oranında artabileceğini söylüyor.

“SOL/BTC burada çok güzel şekilleniyor. SOL bana göre 150 doları kıracak.”  

Solana bu yazının yazıldığı sırada 115 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?