Uber CEO’su: Ödeme Yöntemi Olarak Bitcoin’i Kabul Edebiliriz!

Son günlerde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında, olumlu gelişmeler arka arkaya geliyor. Geçtiğimiz günlerde Tesla’nın Bitcoin’i hazinesine katması sonucu BTC’de büyük bir yükseliş yaşandı ve yükseliş devam etmekte.

Bitcoin hakkında son gelişme ise Uber CEO’su Dara Khosrowshahi CNBC’ye vermiş olduğu röportajda Bitcoin hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Uber kullanıcılarından gelecek taleplere göre Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ödeme kabul edebileceklerini belirten CEO, kripto para ödemesini ihtiyaca göre karar vereceklerini söyledi.

Uber’in bilançosunda şu anlık Bitcoin bulundurmaya pek olumlu yaklaşmayan CEO, şimdilik rezerv varlık olarak Bitcoin kullanmayı düşünmediklerini aktardı.

Ayrıca CEO, Uber kripto paralara karşı çok uzak bir şirket değil. Bilindiği üzere Uber Facebook’un kripto para projesi olan Diem’in üye olarak bulunmakta.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.