Şubat 11, 2022

Uber CEO’su Açıkladı: “Uber Bir Gün Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Edecek”

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, araç çağırma firmasında ödeme olarak kripto para biriminin kabul edilebileceğinin sinyallerini verdi. Khosrowshahi Bloomberg’e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Uber gelecekte kripto paraları ödeme olarak kabul edecek mi diye sorarsanız, cevabım günün birinde kesinlikle olacaktır. Ancak şu anda bulunduğumuz zaman dilimi, bunun için uygun değil. Elbet bir gün kripto paraları ödeme olarak kabul edeceğiz.”

2017 yılında şirketin başına geçen Khosrowshahi, bazı faktörlerin kendilerini geri çekmesine rağmen, kendisi ve ekibinin sürekli olarak bu olasılığı tartıştığını söyledi. Bu endişeler arasında, kripto madenciliği ile ilişkili olumsuz çevresel etkilerin yanı sıra dijital varlık ticaretinin gerektirdiği yüksek işlem maliyetleri de yer alıyor.

“Kripto paraların alım satım mekanizmaları oldukça pahalı durumda. Bu yüzden şu anlık ödeme yapmak için kullanılabilecek kadar iyi birer araç değiller. Buna ek olarak Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili olarak çevresel bazı endişeler de bulunuyor. İşlem yapmak için ödenen miktarlar ucuzlarsa ve çevresel olarak da daha az zararlı hale gelirlerse kripto para sektörüne daha fazla ilgi göstereceğimizden emin olabilirsiniz.”

Bunların yanında, Tesla gibi diğer bazı teknoloji firmaları da, dijital varlıkları içerecek şekilde ödeme mekanizmalarını genişletmeyi düşündüler.

Kripto savunucuları, uzun süredir Bitcoin ve diğer kriptoların bir ödeme şekli olarak görülmesi için baskı yapıyor, ancak eleştirmenler, diğer nedenlerin yanı sıra, buna karşı nedenler olarak fiyat volatilitesine dikkat çekiyorlar.

Kaynak : Markets Insider


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.