Tyler Winklevoss: Bitcoin Bu Krizden Daha Güçlü Çıkacak

Kripto topluluğu, son günlerde Bitcoin’in yaşadığı büyük düşüş nedeniyle umutsuzluğa kapılmış durumda. Buna karşın Tyler Winklevoss ise iyimser kalmayı başaranlar arasında. Winklevoss ikizleri Tyler ve Cameron, Bitcoin’i erken benimseyenler arasındaki en ünlü isimlerden. Winklevoss ikizlerinden Tyler, Bitcoin’in “her zamankinden daha güçlü ortaya çıkacağına” inanıyor.

Corona virüsü, küresel piyasalarla birlikte kripto para piyasasını da etkiledi ve bir aydan az bir sürede Bitcoin fiyatı 10.000 dolar’dan 3.600 dolar’a kadar düştü. Bitcoin biraz iyileşmiş ve şu anda kritik 5.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmış olsa da, bazı kripto uzmanları hala düşüş eğilimi devam edeceğini düşünüyor.

Bununla birlikte, Gemini’nin kurucu ortağı ve CEO’su Tyler Winklevoss, konuyla ilgili farklı bir görüşe sahip. Bitcoin’in zaten birçok olumsuzluğun üstesinden geldiğini ve bu sorunu da aşacağını söyledi:

“Bitcoin, 2008’de finansal hoşnutsuzluğumuzun kışında doğdu. Zaten burada olmak için çok yıpranmış ve yakın bir zaman da pes edeceği muhtemel görünmüyor. Bu mevcut felaketten her zamankinden daha güçlü çıkacak. On yıllar günlerle ölçülmez.”

Belirttiği gibi, Bitcoin fikri 2008’in küresel mali krizinden sonra ortaya çıktı. Sonraki yıllarda, çoğu finansal piyasa iyi durumdayken Bitcoin onların hepsinden daha iyi performans gösterdi. Yeni bir küresel kriz yaşanabilir ve bu nokta da Bitcoin’in gelişimini takip etmek için bir fırsat olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.