Ağustos 29, 2023

Twitter’ın (X) Kritik Kripto Para Başvurusu Nihayet Onaylandı!


Eskiden Twitter olarak adlandırılan X’in artık Rhode Island’da para transferi için resmi olarak bir lisansı var. Bilgi, 28 Ağustos’ta güncellenen Nationwide Multistate Licensing System’den (NMLS) geldi. Bu, şirketin finansal hizmetler sektöründe, özellikle de dijital varlıklarda büyümesi için büyük bir adım.

Twitter X Artık Kripto İşlemleri Yapabiliyor

Müşterileri için kripto paralarla ilgili herhangi bir şey yapmak isteyen işletmeler için yasalar gereği bir para birimi işleyici lisansı gereklidir. İzin, X’e dijital parayı saklama, taşıma ve ticaretini yapma hakkı verir. Ayrıca kripto varlıklarla ilgili geniş bir hizmet yelpazesi sunmasına da olanak tanıyor.

Rhode Island bu lisansı vererek, X‘i kripto para borsaları, dijital cüzdanlar ve ödeme işlemcileri gibi artık diğer insanlar için sanal para birimi işlemlerini yasal olarak gerçekleştirebilen kuruluşlar listesine ekliyor. Bu lisans yalnızca 50 ABD eyaletinden biri olan Rhode Island’da geçerlidir.

23 Temmuz’da Twitter’ın sahibi Elon Musk, şirketin adının “X” olarak değiştirileceğini söyledi. Twitter adının ve kuş simgesinin zaman içinde kaldırılacağını söyledi. Web sitesi ertesi gün resmi olarak yeni görüntüye geçti. Bu aynı zamanda Musk ve X’i her şey için bir uygulama haline getirme planı için doğru yönde atılmış bir adım.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?