Ocak 11, 2023

Twitter’dan Kripto Para Süprizi: İşte Detaylar!


Son güncellenme : 11.01.2023 - 17:47

Tanınmış tersine mühendislik uzmanı olan Jane Manchun Wong’a göre Twitter, “Coins” adlı yeni bir özelliği yayınlamaya yaklaşıyor gibi görünüyor. Bu özellik, Twitter‘ın dahili token’ını fiat para birimiyle doldurarak kullanıcıların belirli tweet’leri yayınladıklarında ödül almalarını sağlayacak.

İşlevin amacı dünya çapında çok sayıda ülkede ödemeleri ve diğer işlemleri mümkün kılan çevrimiçi bir teknoloji platformu olan Stripe’ı kullanarak alışveriş yapmaktır.

2022’nin ikinci yarısında, Twitter’ın yaklaşan fiat para birimi ve yeni bahşiş (tip) özelliği hakkındaki söylentiler ilk kez ortaya çıktı. Ünlü milyarder Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra Twitter, bir Bitcoin cüzdanı sunma hedefinden vazgeçti. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haberin ardından Dogecoin bir gerileme yaşadı ve Musk ve işleriyle ilgili haberlere olan duyarlılığını göstererek yaklaşık %10 düştü.

Twitter, kullanıcıların en son fiyatlandırma verilerine bakmalarını sağlayan yeni bir kripto para birimi aracını açıkladı. Son güncellemeyle birlikte kullanıcılar artık arama alanına Bitcoin ve Ethereum’un adını ya da hisse senedi sembolünü girerek fiyat grafiklerine kolayca erişebiliyor. Bu işlevselliğin dahil edilmesiyle, yatırımcılar artık diğer tüm finansal varlıklar hakkındaki bilgilere ek olarak Twitter’daki gerçek zamanlı kripto para piyasası verilerine de erişebilecekler.

Kaynak : AZ-News

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?