Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Rapçi Jay-Z’den, Bitcoin Bağış Fonuna Büyük Destek!

Twitter ve Square CEO’su ünlü Bitcoin destekçisi Jack Dorsey, kendisinin ve ABD’li rapçi Jay-Z‘nin (Shawn Corey Carter) Bitcoin geliştirmeye odaklanacak yeni bir bağış fonuna kurmaya karar verdiklerini duyurdu.

Dorsey Cuma günü yaptığı açıklamada yeni bağış fonunun, başlangıçta Afrika ve Hindistan’daki takımlara odaklanarak Bitcoin gelişimini finanse etmeye hazır olduğunu söyledi. İki isim tarafından ilk etapta bağışlanan 500 BTC, Bitcoin’in mevcut fiyatlarında 23.5 milyon dolar’ın üzerinde bir değere sahip.

Dorsey, açıklamasına bir yönetim kurulu üyesi başvuru formu eklerken, “Başlamak için 3 yönetim kurulu üyesine ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı. Dorsey, ayrıca ne kendisinin ne de Jay-Z’nin takımlara takip etmeleri için herhangi bir talimat vermeyeceğini vurguladı.

Dorsey, uzun süredir bilinen bir Bitcoin destekçisi. Yeni fon, Dorsey’in ABD merkezli kripto politikası düşünce kuruluşu Coin Center’a 1 milyon dolarlık bağış yaptığı haberinden günler sonra geldi. Aynı zamanda Dorsey tarafından kurulan Square Inc, geçen Ekim ayında 50 milyon dolar’lık toplam maliyetle yaklaşık 4.709 Bitcoin satın aldı. Firmanın ayrıca Bitcoin ile ilgili teknoloji ve tasarımın gelişimini finanse etmek için devam eden bir Square Crypto Grant programı var. Geçtiğimiz yıl içinde kripto borsaları, teknoloji girişimleri ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar dahil olmak üzere birçok şirket benzer programlar başlattı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.