Şubat 24, 2020

Twitter CEO’su, Bitcoin Hakkında Kitap Önerdi

Jack Dorsey, Twitter takipçilerini Bitcoin‘in Afrika asıllı Amerikan toplumuna fayda sağlama potansiyelini tartışan yeni bir kitaba daha yakından bakmaya teşvik ediyor. Dorsey’in önerisi, ırksal azınlıkların genellikle eski finansal sistemle ilgili zorluklarına dikkat çekiyor.

“Bitcoin & Black America” kitabı, kripto para biriminin Afrikalı Amerikalılara finansal özerklik getirmede oynayabileceği rolün derinlemesine bir analizini sunuyor. Yazar Isaiah Jackson, siyahların geleneksel olarak bankacılık endüstrisi tarafından büyük ölçüde yetersiz kaldığını, ancak alternatif olarak Blockchain varlıklarını ele geçirmenin mümkün olduğunu belirtiyor.

Jackson’a göre değişim, Afrikalı Amerikalıların zenginliklerini yönetmek için artık mevcut bankacılık sistemine ihtiyaç duymadıklarını tam olarak anlamasını gerektirecek. Ayrıca, birçok siyahi BTC’nin bir aldatmaca olduğuna veya artık mevcut olmadığına inanıyor. Jackson, bu yanlış anlamaların düzeltilmesi gerektiğini iddia ediyor.

Jackson kitabını geçen Temmuz’da yayınladı. Ancak muhtemelen kripto pazarının yeniden canlanması nedeniyle yeni bir ilgi görüyor.

Blockchain teknolojisinin az gelişmiş bölgelere fayda sağlama potansiyeli hakkında çok şey söylendi. Şaşırtıcı olan şey, gelişmiş dünyanın çoğunda eşit derecede dönüştürücü bir etkiye sahip olmaya hazır olmasıdır.

Basitçe söylemek gerekirse, fakir ülkelerde mevcut olan sınırlı bankacılık erişimi ile Amerika’nın azınlık mahallelerindeki bankaların eksikliği arasında yakın bir paralel çizilebilir. Bankalar, marketler ve sağlık hizmeti sağlayıcıları gibi kurumlarla birlikte bu alanlardan kaçınma eğilimindedir. Sonuç sakinler için ciddi sorunlar yaratabilir ve yukarı doğru hareketliliği önemli ölçüde azaltabilir.

Aynı derecede zararlı olan, ırksal azınlıkların finansal sömürü mağduru olma ihtimalinin çok daha yüksek olmasıdır. ATM kullanmak, nakit çekleri veya akrabalarına para göndermek, bankalar olmadığında çok daha pahalı ve zor olma eğilimindedir. Kripto para biriminin kullanımı bu nedenle muazzam bir fayda olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?