Mart 9, 2023

Türklerin Favori Altcoin’ine Hack Saldırısı: Varlıkları Çekin Uyarısı Geldi!

Türk yatırımcıların da favori altcoin’lerinden birisi olan Hedera, akıllı sözleşmelerdeki ayrıştırma sürecini hedef alan devam eden bir hack saldırısıyla karşı karşıya. Merkezi olmayan borsa (DEX) SaucerSwap Labs, kullanıcılardan likiditelerini geri çekmelerini talep etti.

Hedera Ağında bir DEX olan SaucerSwap Labs, devam eden bir istismarın blok zincirini vurduğu iddiasıyla kullanıcıları derhal “likiditeyi geri çekmeye” teşvik etti. DefiLlama’ya göre Kilitlenen Toplam Değer (TVL), yazı yazıldığı sırada 24 saat içinde yaklaşık %25 düştü.

Hedera Kilitli Değeri %25 Azaldı

Ayrıştırma işlemi, sözleşmenin bayt kodunu daha okunabilir Solidity benzeri bir koda dönüştürerek daha iyi anlaşılmasını sağlamaktadır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Hasport, kullanıcıların fonlarının güvenliğini sağlamak için köprüleme tesislerini duraklattı. DEX Pangolin ayrıca kullanıcılardan Pangolin havuzlarından ve çiftliklerinden token çekmelerini istedi. Bununla birlikte, SaucerSwap kısa süre önce istismardan etkilenmediklerini doğruladı.

Hedera ağındaki Kilitli Toplam Değer (TVL), yazı yazılırken 24 saat içinde yaklaşık %25 düştü.

Hedera

Ek gelişme olması halinde detaylar eklenecektir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : BeInCrypto
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?