Ocak 12, 2023

Türklerin Favori Altcoin’inden Amazon Ortaklığı: Fiyat Fırladı!

Amazon Web Services’in (AWS) Ava Labs ile ortaklığının ardından Avalance (AVAX) fiyatı %26 oranında artış gösterdi. Bu ortaklık, işletmeler, kurumlar ve hükümetler için blockchain’in daha fazla benimsenmesini sağlamaya katkı sağlayacak.

Ortaklık, geliştiriciler için ağın gücünü ve esnekliğini arttırmayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte Ava Labs’ın katman-1 blockchaini Avalanche (AVAX) üzerinde bireyler ve kuruluşlar için düğüm kurmayı ve yönetmeyi kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Avalanche Amazon Web Services ile İşbirliği Yapıyor!

AWS şu anda Avalanche’ın merkezi olmayan uygulama (dApp) ekosistemini ve altyapısını desteklemektedir. Blog yazısınıa göre, Ava Labs şimdi AWS Marketplace’e yönetilen bir hizmet olarak Alt Ağ dağıtımını eklemeyi planlıyor, böylece hem bireyler hem de kurumlar özelleştirilmiş Alt Ağları kolayca başlatabilir. Bu gelişmeler AVAX fiyatını olumlu etkiledi.

Blockchain dünyası için oldukça önemli çünkü bu teknolojiyi işletmeler ve insanlar için daha ulaşılabilir ve basit hale getirmektedir. Avalanche birçok işletme tarafından ağları geliştirmek için kullanıldı. AWS’nin yardımıyla bu sayının artması tahmin ediliyor.

Ava Labs’ın başkanı John Wu: “Şu anda zincirde bulunan 500’den fazla uygulama için daha iyi bir deneyim sunmayı çok isteriz ve artık Activate programına yönlendirebileceğimiz gerçek bir ortaklığımız var” yorumunu yaptı.

Bu, AWS’nin bir blockchain şirketiyle ilk temel ortaklığı olması nedeniyle, bir bütün olarak blok zinciri teknolojisi için de yeni bir dönemi başlatıyor. Ava Labs’in Subnet dağıtımı yönetilen hizmeti de AWS pazarında kullanıma sunulacak.

AVAX Fiyatı %26 Oranında Yükseldi!

Ortaklık duyurusunun ardından AVAX fiyatı günlük en düşük seviyesi olan 12,27 dolardan %26 artışla gün içi en yüksek seviyesi olan 15,42 dolara yükseldi. Son fiyat artışı, son 30 gündeki tüm kayıpları sildi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haber yazıldığı sırada Avalanche fiyatı, 15.38 dolar, piyasa değeri 4.7B dolar ve 24 saatlik işlem hacmi %359.34 oranında yükselmiştir. Şu anda 11 B dolar seviyesinde bulunuyor. Aynı zamanda, dolaşımda olan arz yaklaşık olarak 311,582,143 AVAX’dır.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?