Eylül 4, 2023

Türklerin Favori Altcoin’i Kritik Desteği Kaybetti: “Ayı Tuzağı ya da Çöküş Riski!”


Avalanche fiyatı uzun vadeli yatay destek alanının altına geriledi. Bu da fiyatın kısa vadede daha da düşebileceği anlamına geliyor.

AVAX fiyatı Şubat 2023’te 22 dolar ile yılın en yüksek seviyesine ulaştığından beri düşmeye devam ediyor. Bu dönemde, fiyat Haziran başında 10,7 dolarda yer alan destek bölgesine düştü ve sonrasında yukarı sıçradı.

Bu yukarı yönlü hareket, Aralık 2022’de oluşan en düşük seviyeye kıyasla bir çift dip formasyonu oluşturdu. Çift dip formasyonları genellikle bir önceki düşüş trendinin tersine döndüğünü gösterir. Bu formasyon, haftalık zaman diliminde ortaya çıktığında ve RSI göstergesindeki yükseliş sapmasıyla birleştiğinde daha önemli hale gelir.

avalanache yorum

Ancak, takip eden haftalarda güçlü bir yükseliş trendi başlatmak yerine, Avalanche fiyatı Temmuz ayı başında 15,7 dolarlık yatay direnç tarafından reddedildi. Ardından fiyat 10,7 dolar desteğinin altına düştü ve geçen hafta direnç olarak teyit etti.

Bu, düşüş trendinin devam ettiğini gösteren son derece aşağı yönlü bir sinyaldir. Haftalık RSI göstergesi de yükseliş sapma çizgisinin altına indi ve düşüş trendinin devamını destekleyecek şekilde aşağı yönlü eğilim gösteriyor.

Bu nedenle, Avalanche fiyatının bir sonraki önemli destek alanı olan 4,7 dolara doğru düşmeye devam etmesi ve mevcut seviyeden %50’den fazla bir düşüş göstermesi muhtemeldir.

Haftalık zaman dilimindeki düşüş görünümüne rağmen, günlük grafik önümüzdeki günlerde olası bir toparlanmaya işaret ediyor. Bunun nedeni RSI göstergesindeki olumlu gelişmeler olarak kabul edilebilir.

Sonuç olarak, AVAX fiyatı önümüzdeki birkaç gün içinde 11 dolarda yer alan direnç bölgesine ulaşabilir.

avax yorum

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere en olası teknik görünüm, AVAX fiyatının yakın gelecekte düşmeye devam edeceğini gösteriyor. Ancak, fiyat düşmeye devam etmeden önce 11 dolar direnç bölgesine doğru kısa vadeli bir toparlanma gerçekleşmesi muhtemeldir.

AVAX fiyatı haftalık mumunu 10,7 doların üzerinde kapatır ve bunu destek olarak teyit ederse uzun vadeli düşüş görüşü geçersiz kılınabilir. Bu noktada, bu hareket önceki kırılmanın bir ayı tuzağı olduğunu gösterecektir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?