Aralık 8, 2023

Türklerin Favori Altcoin’i Aralık Direncini Kırarak %50 Yükselişin Fitilini Ateşledi!

Enjin Coin fiyatı oldukça kritik bir bölgeyi geri alarak kısa vadeli yatay direncin üzerine çıkmayı başardı. Yakın gelecekte yılın en yüksek seviyelerine yükselebilmek için aralığa sahip.

ENJ fiyatı Kasım 2022’den bu yana 0,24 ila 0,5 dolar aralığında işlem görüyor. Bu aralığın hem desteği hem de direnci birkaç kez test edilerek aralığın geçerliliği teyit edildi. Ağustos 2023’te ENJ fiyatı aralığın altına düşerek uzun vadeli düşüş trendinin devam edeceği sinyalini verdi.

Ancak, fiyat aralığın desteğinin altında konsolide olduğu ve 23-29 Ekim haftasında geri aldığı için bunun yanlış bir kırılma olduğu ortaya çıktı. Bu tür sapmalar ayı tuzakları olarak da bilinmektedir ve sorbasubda yukarı yönlü bir hareket gösterir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Enjin Coin fiyatı son 5 hafta içinde aralığın desteğinden yükseldi ve şu anda bir yükseliş mumu oluşturmaya devam ediyor.

Haftalık RSI 50 seviyesinden yükseldi ve daha fazla kazanç potansiyelini destekleyecek şekilde yükseliş yönüne doğru eğimli. Fiyat yükselmeye devam ederse, izlenmesi gereken kilit direnç, mevcut fiyattan %47,99 daha yüksek olan 0,5 dolarlık alanda yer alan ‘aralık direnci’ olacaktır.

enjin coin analiz

Günlük grafik, Enjin Coin fiyatının 0,32 dolarlık yatay direncin üzerine çıktığını ve son iki gün içinde bunu destek olarak teyit ettiğini gösteriyor. Bu, önceki yükseliş trendinin devamına işaret ediyor.

Günlük RSI 50’nin üzerinde ve yukarı doğru eğimli, bu da boğaların bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, ENJ fiyatı önümüzdeki günlerde 0,4 dolarlık bir sonraki dirence yükselebilir.

Enjin coin grafiği

En olası senaryo, Enjin Coin fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Acil hedef 0,4 dolarda yer alırken, 0,5 dolara ulaşma potansiyeli de dikkat çekiyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?