Türkiye’de Bitcoin’den Sonra Ethereum İle Futbolcu Transferi

Çanakkale’de, 2’nci Amamör Ligi B Grubu’nda mücadele gösteren Bolayır Gençlikspor, orta saha oyuncusu olan Osman Yusufoğlu’nu (32), 1 ton buğday, 1 ton ayçiçeği ve 4 bin 500 TL değerinde sanal para olan “Ethereum” karşılığında transfer ettiğini açıkladı.

Bolayır Gençlikspor Klübü’nün 2’nci Başkanı Bayram Koç ise “Türkiye’de bir ilk olsun diye köyün geçim kaynağı buğday ve ayçiçeği ile sanal para teklif ettik. Kendisi de bunları kabul etti” dedi.

İlginç Bir Transfer Oldu

Teklifi ilginç bulan Osman Yusufoğlu, 2’şer ton buğday ve ayçiçeği istedi. Yapılan görüşmeler sonunda ise Yusufoğlu klübün teklifine tamam dedi ve klüb ile anlaşma sağladılar.

Futbol hayatına Bursa’da başladığını belirten Osman Yusufoğlu, “İş için Gelibolu’ya geldim. Burada güzel  bir teklif aldım. Bu teklifi geri çevirmem imkansızdı. Ortada hem sanal para hem de buğday ve ayçiçeği vardı. Sanal paradan ziyade buğday ve ayçiçeği beni cezbeden nokta oldu. Yöneticiler böyle bir teklifte bulundular. ilginç olacağını söylediler. Ben de teklifi geri çevirmedim ve kabul ettim” dedi.

Bitcoin İle Futbolcu Transferi

Geçtiğimiz yıl Ocak ayında dünyanın ilk Bitcoin ile futbolcu transferi Türkiye’de yapılmıştı. Sakarya 1. Amatör B Grubu takımlarından Harunustaspor, Karasu Kültürspor’dan kadrosuna ekledikleri Ömer Faruk Kıroğlu’nun 4 bin 500 TL’lik bonservis bedellinin yarısını 0.0524 Bitcoin’le ödemişlerdi.

Kaynak: Sabah

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.