Haberler

Türkiye’de Bitcoin’den Sonra Ethereum İle Futbolcu Transferi

single-image

Çanakkale’de, 2’nci Amamör Ligi B Grubu’nda mücadele gösteren Bolayır Gençlikspor, orta saha oyuncusu olan Osman Yusufoğlu’nu (32), 1 ton buğday, 1 ton ayçiçeği ve 4 bin 500 TL değerinde sanal para olan “Ethereum” karşılığında transfer ettiğini açıkladı.

Bolayır Gençlikspor Klübü’nün 2’nci Başkanı Bayram Koç ise “Türkiye’de bir ilk olsun diye köyün geçim kaynağı buğday ve ayçiçeği ile sanal para teklif ettik. Kendisi de bunları kabul etti” dedi.

İlginç Bir Transfer Oldu

Teklifi ilginç bulan Osman Yusufoğlu, 2’şer ton buğday ve ayçiçeği istedi. Yapılan görüşmeler sonunda ise Yusufoğlu klübün teklifine tamam dedi ve klüb ile anlaşma sağladılar.

Futbol hayatına Bursa’da başladığını belirten Osman Yusufoğlu, “İş için Gelibolu’ya geldim. Burada güzel  bir teklif aldım. Bu teklifi geri çevirmem imkansızdı. Ortada hem sanal para hem de buğday ve ayçiçeği vardı. Sanal paradan ziyade buğday ve ayçiçeği beni cezbeden nokta oldu. Yöneticiler böyle bir teklifte bulundular. ilginç olacağını söylediler. Ben de teklifi geri çevirmedim ve kabul ettim” dedi.

Bitcoin İle Futbolcu Transferi

Geçtiğimiz yıl Ocak ayında dünyanın ilk Bitcoin ile futbolcu transferi Türkiye’de yapılmıştı. Sakarya 1. Amatör B Grubu takımlarından Harunustaspor, Karasu Kültürspor’dan kadrosuna ekledikleri Ömer Faruk Kıroğlu’nun 4 bin 500 TL’lik bonservis bedellinin yarısını 0.0524 Bitcoin’le ödemişlerdi.

Kaynak: Sabah

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz