Türkiye’de Bitcoin İle Yapılmış En Yüksek Değerli Konut Satışı!

Son yıllarda Bitcoin başta olmak üzere, birçok kripto para birimi, alışverişlerde kullanılır hale geldi. Kripto paraların artan popülerliği, ülkemizde de etkilerini gösteriyor.

Otomotiv, seyahat ve bunlara benzer birçok sektörde kullanımı yaygınlaşan kripto paraların kullanımı, gayrimenkul sektöründe de artıyor. Güncel bir gelişme ile ülkemizde, Bitcoin ile yapılan en pahalı konut satışı gerçekleşti. Söz konusu satışta 1 milyon 250 bin dolarlık gayrimenkul Bitcoin ile satıldı.

Korona virüsün etkisiyle pekçok alanda değişim yaşıyoruz. İnsanların evden çıkamadığı bu dönemde, online gerçekleştirilen işlemlerin payında artış yaşandı. Durum öyle ki artık ev satışları bile online gerçekleşebiliyor.

Türkiye’de daha önce Bitcoin ile gayrimenkul satışına şahit olmuştuk fakat bu kez satış miktarı dikkat çekti. Antalya Homes Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Tekce, yaptığı açıklamada bu konuyla ilgili bilgi verdi:

“Antalya’daki bir villa satışından önce müşteriyle çevrim içi olarak bağlantıya geçtik. Ona, daha önceden villanın drone’la çekilmiş görüntülerini izlettik. Daha sonra ise alıcı ve satıcıyı yine çevrim içi ortamda bir araya getirerek görüşmeleri tamamladık. Antalya Homes olarak Bitcoin’le yapılan satışa aracılık ettik. 1 milyon 250 bin dolarlık bu satış, Türkiye’de Bitcoin’le yapılan en pahalı mülk satışı oldu.”

Bayram Tekçe, ayrıca Halving etkinliği sonrası Bitcoin ile konut satışlarının da hızlandığını söyledi ve “Yarılanma sonrası Bitcoin fiyatlarındaki artışın etkisi ile yatırımcılar kar satışları yaptı. Bu kar satışları emlak satışlarına da artış olarak yansıdı” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.