Aralık 3, 2019

Türk Lirası’na Endeksli Stablecoin İçin Son 1 Hafta!


Kripto paralar, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Kripto para sektörüne dair birçok proje hayata geçiyor. Şu günlerdeyse merakla beklenen girişim Türk Lirası’na endeskli stablecoin olan BiLira projesi.

[irp posts=”5178″ name=”Türk Lirası Destekli Kripto Para: BiLira”]

Büyük isimlerinde yatırımcı olarak bulunduğu girişim hakkında, insanlar tarafından çeşitli yorumlar geldi. Kimisi garipsemiş olsa da projeyi destekleyen isimler de var.

İlk olarak Temmuz ayında duyurulan BiLira’nın 9 Aralık tarihinde kripto para borsası Coiny’de işlem göreceği açıklandı. Ek olarak projenin, Emin Gün Sirer’in liderlik ettiği Ava Labs, Varol Civil, Alp Ihlamur, Onur Umut ve diğer birkaç yatırımcının da bulunduğu bir grup tarafından 250,000 dolarlık yatırım aldığı bilgisi paylaşıldı.

BiLira’nın resmi internet sitesinden edinilen bilgilere göre, BiLira için Garanti, VakıfBank, Fibabanka ve Turkishbank gibi dört farkı ödeme kanalı mevcut. Ayrıca BiLira’yla işlem yapabilmek için en az 100 TL’lik bir transfer yapılması gerek.

Ethereum Blockchain’i üstünde çalışan bu yeni stablecoin, bir süre daha konuşulacak gibi görünüyor. Siz BiLira ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz!

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?