Turizm ve Seyahat Sektörü Sorunlarının İlacı Kripto Paralar Olabilir Mi?

0
265

Finans dünyasında ilk ortaya çıktıklarında rahatsız edici bir etken olduğu düşünülen kripto paralar, zaman geçtikçe bu ön yargı ve şüpheleri geride bırakmayı başarmış görünüyor. Yeni tüketicilerin de piyasalardaki etkinlikleri artıyor ve Bitcoin ve diğer altcoinler kullanıldığı yeni sektörler bulunuyor. Bu yeniliklerden seyahat sektörü de payını almaya başlıyor.

Travelbybit CEO’su Caleb Yeoh ve Travala CEO’su Juan Otero, yakın tarihte bir podcastte  turizm ve seyahat sektöründe kripto paraların son derece yararlı olabileceği ve bu sektördeki yeni yeni kullanım alanlarının yaygınlaşmasının nasıl olabileceklerini tartışmıştı.

Caleb Yeoh son aylarda devamlılığını sürdüren pandeminin seyahat ve turizm sektörüne olan büyük olumsuz etkilerinin karşısında kripto paraların evrensel dilinin turizm ve seyahat sektörüne ilaç gibi geleceğine inanıyor.

“Bu teknoloji sayesinde, dünyanın her yerinden herkes sınırlardan bağımsız olarak ters ibraz dolandırıcılığı riski olmadan ödeme alabilir. Bu nedenle, kripto seyahat endüstrisinde güçlü bir kullanım örneğine sahip olmak gerçekten mantıklı. ”

Mayıs ayı içerisinde partnerliklerini açıklayan Travala ve Travelbybit, bu sayede Binance destekli firmaların da etkisiyle kripto para destekli turizm sektörünün sağlamlaşması da hedefler arasında. Kripto para ödeme destekli merkezi olmayan rezervasyon sitesi Travala’nın CEO’su Juan Otego, bu ortaklık ile sadece kripto paraların yaygınlaşması değil ayrıca bu tarz platformların da yaygınlaşmasının önünün açılacağını işaret ettiğini söyledi.

Otero ayrıca sektör bu tarz yeniliklerin son derece faydalı olabileceğini, blockchain teknolojisinin şimdilerde yaşanan pandemi sorununun ve sonrası için hayati önem taşıdığını da vurguladı.

“Kullanıcılar, kriptoyla ödeme yapabilmeleri açısından Bitcoin ve diğer dijital varlıklarla ödeme yapabilirler, ancak sektördeki boşlukları doldurmak ve kullanıcıya daha fazla güven vermek için bir bütün olarak blockchain teknolojilerini uyguluyoruz.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın