Kasım 13, 2019

Tunus Merkez Bankası E-dinar Girişimini Yalanladı!

Geçtiğimiz günlerde ajanslara, Tunus Merkez Bankası’nın kendi kripto parasını çıkaracağı haberi düşmüştü. Tunus Merkez Bankası’ndan gelen bir açıklama ile bu iddialar reddedildi.

Geçtiğimiz günlerde Tunus Merkez Bankası’nın, bir Rus şirketle iş birliğine giderek, piyasaya resmi kripto parasını sunacağı iddiası ortaya atılmıştı. Hatta bu kripto paranın adının ise E-dinar olacağı konuşuluyordu. Fakat resmi kaynaklardan gelen açıklama ile işin rengi değişti.

Yapılan resmi açıklama ile, Tunus’un piyasaya çıkaracağı E-dinar isimli resmi kripto para iddiası, tamamen reddedildi. Tunus Merkez Bankası aynı zamanda herhangi bir şirket ile ortaklığa gidilmediğinin de altını çizdi.

Yapılan açıklamaya göre, Tunus Merkez Bankası şu anda kripto paralara odaklanmıyor. Bunun yerine finans sisteminin dijitalleşmesine odaklanıyor. Bunun için de siber güvenliği arttırmak ve finansal istikrarı korumak için, bu yeni teknolojilerin doğasında olan avantajları araştırıyor ve riskleri inceliyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?