Mart 12, 2020

Trump’ın Açıklamasıyla Bitcoin Yeniden Düşüşe Geçti!

Bitcoin (BTC) fiyatı, ABD Başkanı Donald Trump’ın Avrupa’dan seyahati askıya aldığı haberinde bu yana yüzde dört oranında düşüş yaşadı. Önde gelen kripto para biriminin fiyatı 7.561 dolara kadar geriledi. Fiyatta buna rağmen iyileşmeye yaşanması bekleniyor.

Trump otuz gün boyunca Avrupa’dan yapılacak tüm uçuşları yasakladı. Corona virüsünün ABD’de yayılmasını önlemek için böyle radikal bir karar alındığı düşünülüyor.

Bitcoin ile bağlantısız olduğuna dair yaygın bir inanç olsada, Bitcoin hisse senetleriyle birlikte dalmaya devam ediyor. Bunun yanında ekonomist Alex Krüger, kripto para biriminin şu anda riskli bir varlık olarak işlem gördüğünü iddia ediyor.

Ünlü kripto para analisti Crypto Michaël ise Bitcoin’in 7.300-7.600 dolarlık alana yerleşebileceğini düşünüyor. Crypto Michael konuyla ilgili şunları dile getirdi:

“BTC HARİKA BİR SIÇRAMA YAPMADI VE TRUMP’IN KONUŞMASINDAN BU YANA DÜŞMEYE DEVAM EDİYOR. 7.300-7.600 DOLARLIK ALAN İZLEDİĞİM ALAN ANCAK EĞİLİM BÜYÜK ÖLÇÜDE DÜŞTÜ. HİSSE SENEDİ PİYASALARI ZATEN YÜZDE -5’LİK BİR DÜŞÜŞE İŞARET EDİYOR.”

Son olarak yazının kaleme alındığı saat itibariyle Bitcoin yaklaşık olarak 7.404 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?