Şubat 13, 2020

Trump Yönetimi, Kripto Paralar İçin Yeni FinCEN Gereksinimlerini Açıklayacak

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin Çarşamba günü Kongreye yaptığı açıklamada, ABD Mali Suçları Koruma Ağı’nın (FinCEN) kripto para birimleriyle ilgili yeni gereklilikleri yayınlamaya hazır olduğunu söyledi.

Mnuchin, Senato Finans Komitesi nezdinde konuşurken hareket hakkında birkaç ayrıntı sundu. Ancak, “özellikle kripto para birimlerinde, bunun için hem kurumlar arası düzeyde hem de düzenleyicilerle çok fazla zaman harcandığını” belirtti.

FinCEN’de bazı önemli yeni gereklilikleri sunmak üzereyiz, “dedi. Açıklama sırasında hareketin zamanlaması hakkında hiçbir ayrıntı sunmadı.

Açıklamanın ilerleyen saatlerinde Mnuchin, “kolluk kuvvetlerinin paranın nereye gittiğini görebilmesi ve bunun kara para aklama için kullanılmadığını” göstermeye çalıştığını belirtti.

Temmuz 2019’da Mnuchin, kripto para birimleri ile ilgili düzenleyici konular hakkında bir Beyaz Saray basın açıklamasi verdi ve olası yeni gereksinimlere işaret etti.

Bitcoin gibi kripto para birimleri, siber suç, vergi kaçakçılığı, gasp, fidye yazılımı, yasadışı uyuşturucular, insan ticareti gibi milyarlarca Dolar’lık yasadışı faaliyeti desteklemek için sömürülüyor.

Dijital varlık servis sağlayıcılarının gölgelerde faaliyet göstermesine izin vermeyeceğiz. Yasadışı faaliyetleri desteklemek için kripto paraların kullanımını tolere etmeyeceğiz. Net olmak gerekirse: FinCEN; Bitcoin, Libra veya başka bir kripto para biriminde işlem yapan herhangi bir varlığı en yüksek standartlarda tutacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.