Temmuz 9, 2019

Tron’un CEO’su Justin Sun Polis Baskını Hakkında Açıklama Yaptı


Son güncellenme : 09.07.2019 - 06:27

Dün sosyal medyada dolan Tron’un merkezine polis baskını hakkında Tron’un CEO’su Justin Sun, Twitter üzerinden açıklama yaptı ve konu ile ilgili polisle beraber çalıştıklarını söyledi.

Medium üzerinden konu ile ilgili açıklama yapan Tron topluluğu. Açıklamada şu ifadeleri dile getirdi:

“8 Temmuz günü bir grup insan, Tron’un Çin’deki ortağı Raybo teknolojinin Pekin araştırma ve geliştirme merkezine ofisine girmeye çalışmasıyla beraber internette dolaşan bir video ve fotoğraflar, polisler merkeze girmeye çalışan bu grubu dışarı çıkartıp kontrol altına aldıkları zamana ait.”

Bu açıklamayla beraber Tron’un resmi açıklamasında ofise girmeye çalışan insanlarla iletişim kuruldu ve iletişim sonrası Tron’un Çince isim benzerliği sebebiyle zan altında kaldığı dile getirildi. Mağduriyet yaşayan insanlar “Wave Field Super Community” tarafından, BitTorrent, TRON ve uTorrent adına yapılan yatırımlardan yüksek oranda getiri elde edileceği söylenerek dolandırıldıkları belirtildi.

Tron’un yetkilileri insanların yaşadıkları mağduriyet hakkında üzüntülerini dile getirdi ve bunun yanı sıra kendi kontrollerinde olmayan bir olay sebebiyle yaşanabilecek şiddet olaylarını kınadıklarını bildirdiler.

Açıklamalarda son olarak Tron topluluğu, Wave Field Super Community’yi ilk defa duyduklarını dile getirdi ve Tron Çinde’deki ortağı olan Raybo teknoloji firması ile iletişime geçti ve Tron ismini kaldırılmasını talep etti. Raybo teknolojinin konuyu güvenlik güçlerine bildirdiği ve şu anda polisler ile birlikte çalışma yürüttüklerinde yapılan açıklamada belirtildi.

Açıklama: Medium

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?