Kasım 11, 2022

TRON %387 Yükseldi ancak Bu Detaya Dikkat Etmelisiniz!


Justin Sun bir süredir kripto dünyasının tartışılan ve çok konuşulan isimlerinden birisi. Sun, FTX-Alameda Research özelinde yaşanan çöküşte dahi destek olmaktan çekinmedi. Bu destek ise FTX tarafından adeta ödüllendirildi. TRON bu gelişme karşısında %387 yükseldi ancak kritik bir detay var.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere FTX ve Alameda Research’te yaşanan çöküş, borsanın işlemleri durdurmasıyla sonuçlanmıştı. Justin Sun ise bu çöküşte FTX’e destek olmaya çalıştı ve bu desteği adeta ödüllendirildi. Borsa, yakın zamanda varlıkları çekmek için izin vermeye başladı ancak bunun bir bedeli var.

Justin Sun ve FTX TRON ile Kar Etmek mi İstiyor?

FTX, 10 Kasım’da trader’ları kurtarmak için TRON ile bir anlaşmaya vardığını duyurdu. Bu plan, borsada kalan varlıkların TRON (TRX), Bittorent (BTT), JUST (JST), Sun (SUN) ve Huobi Token (HT) gibi TRON ekosistem varlıkları ile 1:1 değerinde takas etmelerini sağlayacak.

Anlaşmaya göre Tron, kullanıcıların varlıklarını swap etmelerine izin vermek için borsaya 13 milyon dolar değerinde varlık ekledi. Bu, TRX’in 10 Kasım’da %4,126’ya varan yükselişiyle FTX’te primle satılan yukarıda bahsedilen tokenlerin değerine yol açtı. Varlığın gerçek değeri Binance dahil diğer borsalarda 0.056 dolara yakın işlem görüyor.

TRON ve Justin Sun

Bu değer ise altcoinin piyasa değerinin %387 üzerinde olduğu anlamına geliyor. Yaşanan bu yükseliş, FTX’ten varlıklarını çıkarmak isteyen kullanıcıların TRON’a dönüştürmesi gerektiği haberi sonrası geldi.

Ancak kullanıcılar TRX’lerini 1: 1 oranına göre swap ettiğinde, varlıklarının değeri önemli ölçüde azalacaktır. Bunun nedeni, diğer borsalarda TRX satmaya çalıştıklarında fiyat yalnızca 0,17 dolar civarında olacak.

Bu nedenle, trader’lar her iki şekilde de zarar edecekler. Varlıklarını diğer borsalarda takas edip satmaları veya FTX’i beklemeleri sonucu pek değiştirmeyeceki.

Elbette bu fiyat “pompalamalarından” kar elde eden FTX, Alameda Research ve Justin Sun olacak. Hem pompalanan fiyat hem de artar komisyon karı büyük bir kazanç sağlayacaktır.

FTX üzerinden TRX satarak bu fırsatı arbitraj etmek isteyen trader’lar kar elde edebilir. Ancak para çekme işlemleri duraklatıldığı için karları borsada kalacaktır. Sonuç olarak böyle riskli bir taktiği kullanmamalısınız. Belirli seviyede zarar etmek, tamamen zarar etmekten çok daha anlamlı bir seçim olacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?