TRON ve BitGo, wBTC Üzerine Bir Ortaklık Kurdu!

TRON, ABD merkezli kripto para borsası BitGo ile yeni bir Bitcoin- Ethereum anlaşması imzaladı. Anlaşmanın temelinde Wrapped Bitcoin (wBTC) ile Ethereum ekosistemi entegrasyonu entegrasyonu gerçekleşecek.

Paketlenmiş Bitcoin (wBTC), en basit anlatımıyla Ethereum tabanlı ERC20 ekosistemde Bitcoin’in ekosistemde daha rahat işlem yapabilmesi için kullanılıyor. wBTC aynı zamanda Bitcoin ile de 1:1 oranında eşdeğer. Yani herhangi bir kayıp ve eksikliği bulunmuyor.

TRON kurucusu Justin Sun, yeni anlaşma ile wBTC’nin ekosisteme gelmesiyle birlikte proje ve geliştirme aşamasındaki DeFi protokollerinin desteklenmesin önü açılacak. Ayrıca bu yeni gelişme ile Ethereum ile yapılan transferler sona erecek ve gönderim ücretlerinden de kayıpların önüne geçilecek.

wBTC, yakın zamanlarda insanların ilgisini çekmeyi başarmış bir varlık. DeFi alanlarının ilgi çekmesiyle yükselişe geçen wBTC için 860 milyon dolar değerinde BTC’den dönüşüm olduğu da görülmektedir. Geçtiğimiz zamanlardaki Ethereum, Yearn Finance gibi dikkat çeken platformların DeFi protokollerini arttırmasıyla beraber gecikmeler ve maliyet sorunları ortaya çıkmıştı. Bu sorunlardan TRON cephesinin etkilenmemesi için sorun çözücü olacağını düşünen Sun, wBTC’nin TRON’a transfer olmasından gayet memnun:

“Artık herkes, Ethereum’daki yüksek gaz ücretleri olmadan Tron-DeFi ekosisteminin tüm avantajlarından yararlanmak için BTC / ETH’lerini kullanabilir.”

BitGo’nun CEO’su Mike Belshe de konuyla alakalı olarak yapılan ortaklığın ucuz ve hızlı bir altyapı sağlayacağı ve kullanıcıları için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.