TRON ve BitGo, wBTC Üzerine Bir Ortaklık Kurdu!

0

TRON, ABD merkezli kripto para borsası BitGo ile yeni bir Bitcoin- Ethereum anlaşması imzaladı. Anlaşmanın temelinde Wrapped Bitcoin (wBTC) ile Ethereum ekosistemi entegrasyonu entegrasyonu gerçekleşecek.

Paketlenmiş Bitcoin (wBTC), en basit anlatımıyla Ethereum tabanlı ERC20 ekosistemde Bitcoin’in ekosistemde daha rahat işlem yapabilmesi için kullanılıyor. wBTC aynı zamanda Bitcoin ile de 1:1 oranında eşdeğer. Yani herhangi bir kayıp ve eksikliği bulunmuyor.

TRON kurucusu Justin Sun, yeni anlaşma ile wBTC’nin ekosisteme gelmesiyle birlikte proje ve geliştirme aşamasındaki DeFi protokollerinin desteklenmesin önü açılacak. Ayrıca bu yeni gelişme ile Ethereum ile yapılan transferler sona erecek ve gönderim ücretlerinden de kayıpların önüne geçilecek.

wBTC, yakın zamanlarda insanların ilgisini çekmeyi başarmış bir varlık. DeFi alanlarının ilgi çekmesiyle yükselişe geçen wBTC için 860 milyon dolar değerinde BTC’den dönüşüm olduğu da görülmektedir. Geçtiğimiz zamanlardaki Ethereum, Yearn Finance gibi dikkat çeken platformların DeFi protokollerini arttırmasıyla beraber gecikmeler ve maliyet sorunları ortaya çıkmıştı. Bu sorunlardan TRON cephesinin etkilenmemesi için sorun çözücü olacağını düşünen Sun, wBTC’nin TRON’a transfer olmasından gayet memnun:

“Artık herkes, Ethereum’daki yüksek gaz ücretleri olmadan Tron-DeFi ekosisteminin tüm avantajlarından yararlanmak için BTC / ETH’lerini kullanabilir.”

BitGo’nun CEO’su Mike Belshe de konuyla alakalı olarak yapılan ortaklığın ucuz ve hızlı bir altyapı sağlayacağı ve kullanıcıları için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın