Haziran 19, 2024

Tron Kurucusu Justin Sun’dan 35 Milyon Dolarlık Dev Hareket!


Tron’un kurucusu Justin Sun, Curve Finance‘e ait token fiyatındaki ciddi düşüş ve likidite sorunları yaşadığı bir dönemde Binance’e 35 milyon dolar değerinde varlık transfer etti. CRV token %34 değer kaybederek kurucusu Michael Egorov’un 100 milyon dolar değerindeki teminatının tasfiyesine yol açtı. Sun’un bu hamlesi, Curve Finance’a likidite sağlama ve DeFi devini istikrara kavuşturma maksadı taşıyor olabilir.

Geçtiğimiz hafta boyunca Sun, 12 farklı token üzerinden toplamda 35 milyon dolar değerinde kripto parayı Binance’e taşıdı. SpotOnChain’e göre, Sun’un yatırdığı tokenlar arasında 3.45 milyon dolar değerinde ETHFI de bulunuyor ve toplam yatırımı 12.05 milyon dolara ulaşıyor. Ayrıca, 6.22 milyon dolar değerinde Curve token’ı da transfer eden Sun, 1.96 milyon dolar değerinde CRV’yi elinde tutmaya devam ediyor.

Curve Finance’in krizi, CRV token’ının %34 düşmesiyle başladı ve kurucusu Michael Egorov’un 100 milyon dolar değerindeki kredi teminatının tasfiyesine neden oldu. Bu düşüş, Curve ekosistemini zor durumda bıraktı ve Egorov’un 371 milyon CRV kredilerinin teminatlandırılması tehlikeye girdi. Bu krediler, crvUSD gibi stabilcoin2ler tarafından destekleniyordu ve 140 milyon dolar değerinde CRV ile teminatlandırılmıştı.

Justin Sun, Curve Finance krizlerine müdahale etme konusunda geçmişte de benzer adımlar atmıştı. Geçtiğimiz yıl yaşanan Vyper saldırısının ardından Sun, durumu istikrara kavuşturmak için stablecoin likiditesi sağlamıştı. Son 35 milyon dolarlık Binance transferi, Sun’ın benzer bir destek sağlamaya hazırlandığını gösteriyor. CRV’yi indirimli fiyattan satın alarak ve çeşitli DeFi tokenlarını Binance’e taşıyarak Sun, Curve Finance’ın likiditesini desteklemeye ve Egorov’un büyük kredi teminatının etkilerini azaltmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Şu anda CRV token’ı 0.33 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %11.75’lik bir artış kaydetti. Piyasa değeri ise 418 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Kaynak : Coinpedia

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?