Tron Kurucusu Justin Sun’a Hırsızlık Suçlaması

0
283

Tron’un kurucusu Justin Sun, kripto sektörünün tartışmalı isimlerinden biri haline geldi. Oldukça popüler olan isim, zaman zaman farklı şekillerde gündeme gelmeyi başarıyor. Sun, bu kez hırsızlık suçlamasıyla karşı karşıya. JPB Liberty’nin CEO’su olan Avustralyalı avukat Andrew Hamilton, Justin Sun’ın hırsızlık yaptığını iddia ediyor.

Justin Sun’ın son günlerde bu kadar çok gündeme gelme sebebi esasında Steem topluluğu ole ilgili. Justin Sun’ın geçtiğimiz dönemlerde Steem platformu satın almıştı. Ardından yakın zamanda platformda büyük bir hard fork yapıldı. 0.23 hard forkunun sonucunda Steem ağından Hive ağına geçiş yapan 65 eski Steem kullanıcısının tokenlarına el kondu. Olaydan etkilenen söz konusu kişiler yaklaşık 65 milyon dolar civarında para kaybettiler.

Bu hard fork bazı borsalardan destek bile aldı tabi bununla birlikte kripto para sektöründe tartışmalı bir konu haline geldi.

Hard fork işleminin doğruluğu tartışılabilir. Avukat Andrew Hamilton ise Sun’ın yaptığı işlemi Birleşik Krallık’taki ve ABD’nin Teksas Eyaletindeki yasalara göre hırsızlık olarak kabul ediliyor. Olayı yorumlayan Hamilton, büyük ölçüde Sun’ı suçluyor:

“Benim hukuki görüşüm Justin Sun’ın, Steemit Inc.’in ve Steem hesaplarını kontrol eden şahısların Birleşik Krallık ve Teksas yasaları kapsamında hırsızlık işledikleri yönündedir.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın