Tron Kurucusu Justin Sun: Temmuz ve Ağustos Aylarında Yeniden Bir Boğa Piyasası Göreceğiz

0

Son birkaç gündür, alıcılar ve satıcılar çeşitli kripto paraların fiyatlarında yüksek volatilitere şahit oldu. Piyasadaki birçok öneri, insanları dipten almaya teşvik ediyor. Ancak karbon ayak izi sorunu ve olası baskılama haberleri, yatırımcıları farklı düşünmeye zorluyor. Tron Vakfı’nın kurucusu Justin Sun ise, yakın tarihli bir röportajda, devam eden endişelere rağmen Temmuz ayında olası bir boğa koşusu öngördü. Sun’a göre tüm bu fiyat hareketleri insanları daha fazla satın alma için zorluyor.

“Haziran’ın bir fiyat ayarlaması olacağına inanıyorum. Temmuz ve Ağustos aylarında yeniden bir boğa piyasası göreceğiz.”

Sun, boğa piyasasının hala etrafta olduğunu ve piyasadaki son düzeltmenin endişelenecek bir şey olmadığını açıkladı.

“Kripto para birimlerinin gelişimini görmeye devam edeceğiz.”

Sun, örneğin Tron ve Tether’in patlayıcı bir yıl yaşadığını açıkladı. Tron’un bugün itibariyle 100 milyon dolar’dan 30 milyar dolar’a çıktığını söyledi. Sun, Tron’un yıl sonuna kadar yaklaşık 100 milyar dolar’a ulaşmasını bekliyor. Tron, piyasa değeri açısından PayPal’ı da geçti.

Bunun yanında Sun, Tesla CEO’su Elon Musk tarafından dile getirilen çevresel kaygıların kriptoya olan güveni baltaladığını da söyledi. Kripto topluluğunun bazı üyeleri bunu Bitcoin’in hakimiyetini azaltmak için bir taktik olarak görse de Sun, tüm bu endişelerin meşru olduğunu düşünüyor. Ona göre, kripto endüstrisinin soruna çevresel bir çözüm bulması gerekiyor.

“Bazı madenciler, kömür yerine yeşil enerji kullanarak sorunu çözmek için bir ittifak kurdular.”    

Tron kurucusu ayrıca, insanların Bitcoin tarafından kullanılan Proof-of-Work (PoW) yerine Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizmalarına karşı özel ilgisi olduğuna inanıyor. PoS, verimliliği korurken enerji tüketimini yüzde 99 azaltır.

Çin’den kripto madenciliği hakkında son zamanlarda yapılan uyarının, piyasanın gerilemesine neden olduğu düşünülse de Sun, hiçbir bireyin veya faktörün piyasayı kontrol edemeyeceğinden bahsetti.

“Kripto piyasasının fiyat düzeltmesinde olduğuna inanıyorum çünkü tüm yıl boyunca yükseldi.”

Ünlü CEO, sıkı düzenlemelere rağmen kriptonun Çin’de hala gelişeceğine inanıyor. Sun’a göre bunun nedeni, ülkedeki kriptolara olan yüksek ilgi. Çin’deki birçok insan kendilerini kripto ile ilgili işler yaparken buluyor ve bu, hükümetin bir gecede bir baskıya yol açmasını zorlaştıracak.

Son olarak Dogecoin hakkında yorum yapan Sun, Dogecoin’e inandığını açıkladı. Varlığa olan ilgisi, Wall Street yatırım bankalarındaki profesyonellerin analizlerine uymak istemeyen Dogecoin topluluğunun duyarlılığında yatıyor. Dogecoin’in insanların kripto parası olduğunu ve yatırımcıların kararlarına göre hareket ettiğini söyledi

“Benim gibi profesyonellerin ve kurucuların gelecekte topluma nasıl daha iyi hizmet edeceklerini bilmek için bu tür duygulardan ders almaları gerektiğine inanıyorum.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın