Tron Kurucusu Justin Sun: Dipten Satın Aldım!

Kripto piyasasındaki mevcut düşüşün ardından yatırımcılar nasıl bir yol izlemesi gerektiği konusunda oldukça kararsız. Piyasaya hakim olan endişe sebebiyle satış baskısı artıyor ve sonrasında bu satışlardan kaynaklanan fiyat düşüşü meydana geliyor.

Kripto Korku & Hırs Endeksi seviyesi şu an aşırı korkuyu ifade den eden 14 değerinde. Bu endeks geçen hafta 55 değeriyle hırsın hakim olduğunu gösteriyordu. Korkunun zirveye ulaştığı sırada yatırımcılar alım yapmakla yapmamak arasında gidip geliyor.

Konuya ilişkin bir açıklama Tron kurucusu Justin Sun’dan geldi. Sun, twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Dipten satın aldım.” ifadelerini kullandı. Fakat Sun’ın hangi kripto paradan ne kadar satın aldığı bilinmiyor.

Milyarder girişimci 19 Mayıs tarihinde de 36.868 dolar fiyat ortalamasıyla 152 milyon dolar değerinde Bitcoin ve 2.509 dolar fiyatla 54.153 adet Ethereum satın aldığını söylemişti.

Henüz bu seviyelerin dip olup olmadığı bilinmese de, Sun bu konuda kararını vermiş gibi görünüyor. Bazı piyasa uzmanlarına göre henüz gidişatın yönünü söylemek için erken. Hal böyleyken yatırımcıların bu tarz alım haberleri karşısında FOMO’ya kapılmamaları doğru bir davranış olacaktır. Belirsiz bir ortamda piyasaya korku hakimken, aksiyon almadan bir süre piyasa analizi yapmak fayda sağlayabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.