Aralık 5, 2023

Trilyon Dolarlık Varlık Yöneticisi Franklin Templeton’dan Şok Bitcoin İtirafı!

Trilyon dolarlık varlık yöneticisi Franklin Templeton, Bitcoin için büyük bir talep olduğunu kabul etti. Franklin Templeton CEO’su Jenny Johnson, müşterilerinin bir giriş pozisyonu için BTC’yi yakından izlediklerini belirterek büyük bir heyecan yarattı. Varlık yöneticisi, tüm sektörlerdeki kurumsal müşterilerin yönetimi altında 1,33 trilyon dolar tutuyor. Johnson, müşterilerin BTC başta olmak üzere blockchain teknolojisi arasında ayrım yaptığını ve BTC’nin talebi yönlendiren tek kripto para birimi olduğunu açıkladı.

Bitcoin ve blok zincirini birbirinden ayırmamızın önemli olduğunu düşünüyorum. Bitcoin için bir talep olduğunu düşünüyorum. Kendi kullanım alanı var ve bu yüzden bu ETF’leri görüyorsunuz.

Johnson, Spot Bitcoin ETF’lerinin geleneksel olmayan finansal varlıkların kilidini açarak, müşterilerinin BTC’ye olan ilgisini arttırabileceğini de itiraf etti.

Müşterilerimiz için ilginç olacak geleneksel olmayan, korelasyonsuz varlık sınıflarının kilidini açacak. Ayrıca bugün sahip olduğunuz ürün türlerini daha verimli hale getireceğini düşünüyoruz.

Jenny Johnson, Bitcoin’in akıllı sözleşmelerle birlikte geldiği için finans sektörünü işletmenin yeni ve verimli bir yolu olduğunu vurguladı. “ETF’ler tüm gün işlem görüyor, ancak günde sadece iki kez fiyatlandırılıyor. Yani, blok zinciri üzerinde havuzlanmış bir araç oluşturduğunuzu düşünün. İşlem yaptığınızda, akıllı sözleşmenin size bu menkul kıymetlerin temel değerinin tam olarak ne olduğunu söylemesini sağlayabilirsiniz. Bu, işlem yapabilmenin çok daha verimli bir yoludur.”

Franklin Templeton Müşterilerine Spot Bitcoin ETF’leri Sunmak İstiyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) henüz Spot Bitcoin ETF’lerini onaylamadı. Basında yer alan haberler, SEC’in BTC ETF’lerini 2024’ün 2. çeyreğinde onaylayabileceğini gösteriyor. Ancak, bunların hiçbiri resmi olarak onaylanmadı. Bitcoin Pazartesi günü 41.000 $dıkarseviyesinin üzerine çıktı ve şimdi 42.000 dolar seviyesine doğru ilerliyor.

ETF onayının ardından, Franklin Templeton, BlackRock ve diğer önde gelen varlık yöneticileri müşterilerinin Spot BTC ETF satın almalarına izin vereceğinden Bitcoin fiyatında artış yaşanabilir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?