Mart 21, 2020

Travis Kling: Bitcoin Kasırgalara Karşı Bir Sigorta

Kripto para sektörünün yakından tanıdığı, yatırım şirketi Ikigai Asset Management’in kurucusu ve CIO’su Travis Kling, Bitcoin’i hem kasırgalara hem de ABD maliye politikasına karşı sigorta olarak nitelendirdi.

Kling geçtiğimiz gün Twitter hesabından, yakında ABD ekonomisini vuracak ve “çok fazla hasar verecek” yaklaşan bir kasırganın olduğuna dair bir paylaşımda bulundu. Ancak yaklaşan kasırgaya rağmen “Hala kasırga sigortası satın alabilirsiniz.” diyerek Bitcoin’e işaret etti.

Kling aynı günün erken saatlerinde ise, Bitcoin’in “insanlık tarihinin en büyük parasal denemesine karşı bir sigorta poliçesi olduğunu” söyledi.

Bununla birlikte geçen ay, Virgin Galactic başkanı Chamath Palihapitiya da BTC’yi sigortaya benzetmişti ve insanlara Bitcoin’i bir kriz sigortası olarak tutması tavsiyesinde bulunmuştu. CNBC’nin Squawk Kutusu’na konuşan Palihapitiya, “herkesin varlıklarının %1’inin Bitcoin’de olması gerektiğine” inandığını da söylemişti.

Fakat bu söylemlerin yanında Bitcoin geçtiğimiz günlerde çok kısa süre içerisinde değerinin yüzde 50’sini kaybetti. Yaşanan bu kayıp ile de “Bitcoin güvenli liman” söylemi, pek çok yatırımcının gözünde geçerliliğini yitirdi gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?