Travis Kling: Bitcoin Kasırgalara Karşı Bir Sigorta

0
171

Kripto para sektörünün yakından tanıdığı, yatırım şirketi Ikigai Asset Management’in kurucusu ve CIO’su Travis Kling, Bitcoin’i hem kasırgalara hem de ABD maliye politikasına karşı sigorta olarak nitelendirdi.

Kling geçtiğimiz gün Twitter hesabından, yakında ABD ekonomisini vuracak ve “çok fazla hasar verecek” yaklaşan bir kasırganın olduğuna dair bir paylaşımda bulundu. Ancak yaklaşan kasırgaya rağmen “Hala kasırga sigortası satın alabilirsiniz.” diyerek Bitcoin’e işaret etti.

Kling aynı günün erken saatlerinde ise, Bitcoin’in “insanlık tarihinin en büyük parasal denemesine karşı bir sigorta poliçesi olduğunu” söyledi.

Bununla birlikte geçen ay, Virgin Galactic başkanı Chamath Palihapitiya da BTC’yi sigortaya benzetmişti ve insanlara Bitcoin’i bir kriz sigortası olarak tutması tavsiyesinde bulunmuştu. CNBC’nin Squawk Kutusu’na konuşan Palihapitiya, “herkesin varlıklarının %1’inin Bitcoin’de olması gerektiğine” inandığını da söylemişti.

Fakat bu söylemlerin yanında Bitcoin geçtiğimiz günlerde çok kısa süre içerisinde değerinin yüzde 50’sini kaybetti. Yaşanan bu kayıp ile de “Bitcoin güvenli liman” söylemi, pek çok yatırımcının gözünde geçerliliğini yitirdi gibi görünüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın