Şubat 16, 2023

Efsanevi Trader Yatırımcıları Eleştirdi: Tamamen Yanlış!

Ünlü trader Peter Brandt geçtiğimiz günlerde “altın kesişim” olarak bilinen teknik analiz formasyonu hakkında tartışmalı bir açıklama yaptı. Brandt’e göre bu, piyasada gerçek bir öngörüsel faydası olmayan, abartılmış bir olgudan fazlası değil. Bu durum, birçok kişinin on yıllardır finansal piyasalarda kullanılan bir formasyon olan altın kesişimin geçerliliğini sorgulamasına yol açtı.

“Altın kesişme”, 50 günlük hareketli ortalama gibi daha kısa vadeli bir hareketli ortalama, 200 günlük hareketli ortalama gibi daha uzun vadeli bir hareketli ortalamanın üzerine çıktığında ortaya çıkmaktadır. Bu oluşum ise bir yükseliş sinyali olarak kabul edilmektedir ve hisse senedi ya da varlık fiyatının yukarı yönlü bir seyir izlemeye devam edeceğini gösterir.

Kripto para piyasasında, Shiba Inu, Ethereum başta olmak üzere birkaç popüler varlık yakın zamanda altın kesişim oluşumu gösterdi. Ancak fiyat performansları bu formasyondan önemli ölçüde etkilenmedi ve diğer temel ve teknik faktörlere bağlı olarak hareket etmeye devam ettiler.

Ticaret alanında kırk yılı aşkın bir deneyime sahip olan ve teknik analiz konusunda uzman olarak kabul edilen Peter Brandt, altın kesişimin gerçek bir piyasa tahmini faydası olmadığına inananlardan. “Performans denetiminden geçmiş ve yatırımcılar tarafından test edilmiş araştırmaların” grafik yapısında “sihirli” hiçbir şey olmadığını kanıtladığını belirtmekte.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Brandt, altın kesişime şüpheyle yaklaşan tek uzman değil. Diğer birçok trader ve analist, formasyonun kullanışlılığının abartıldığını ve tahmin gücünün minimum olduğu görüşünü belirtti.. Altın kesişim gibi yalnızca teknik göstergelere güvenmenin tehlikeli olabileceğini ve kaçırılan fırsatlara ya da yanlış sinyallere yol açabileceğini savunuyorlar.

Altın kesişim birçok trader tarafından dikkatle takip edilse de piyasadaki duyarlılık, güncel gelişmeler ve ekonomik göstergeler gibi birçok farklı faktör her zaman hesaba katılmalıdır. Sonuç olarak yalnızca teknik göstergelere dayanarak ticaret yapmak çoğu zaman eksik olacaktır.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?