Eylül 5, 2023

Trader Bitcoin için Planını Paylaştı: Birikimimi Arttırıyorum!


2023 yılının başındaki kırılmayı doğru tahmin etmesiyle tanınan DonAlt, Bitcoin birikimini arttıracağı senaryoyu paylaştı.

Analiste göre, spot tabanlı Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) onaylanmasındaki gecikme, yatırımcıların zaten beklediği bir şeydi. Ancak, haber çıktığında BTC yine de düştü.

Fiyat hareketi oldukça kötüydü. Bir sürü iyi haber ve öngörülebilir kötü haber aldık ve kötü haberler de en az iyi haberler kadar etkili oldu. Kötü haberin öngörülebilirliği göz önüne alındığında, ki bu tüm ETF’lerin ertelenmesiydi, herkes bunun geleceğini biliyordu.

Bu göz önüne alındığında, bu kadar keskin bir düşüş yaşamamız oldukça şaşırtıcı ve tüm bunların beklendiği göz önüne alındığında… bir düşüş yaşasak bile, hızlı bir şekilde toparlanırdık çünkü bu saçma bir düşüş çünkü haberler zaten biliniyordu… Bunun oldukça hızlı bir şekilde tersine döneceğini düşünürsünüz, ancak şu ana kadar durum böyle değil, bu da bana hala altta yatan piyasa zayıflığı olduğunu düşündürüyor. Sadece gücümüz yok.

Bitcoin’in yükseliş trendini yeniden canlandırmak için verdiği mücadelenin ortasında DonAlt, aşağı yönlü sert bir hareketin BTC piyasasına yeniden girmesine neden olacağını belirtti.

Bu ay bir düşüş yaşarsak, güçlü bir düşüş gibi satın almaya bakarım. Eğer şimdiye kadar olduğu gibi bir kanama yaşarsak, bu benim için hayır demek olur.

Güçlü bir likidasyon olayı, BTC’yi bir sıçrama ya da yükseliş trendinin devamı için hazırlayabilecek aşırı kaldıraçlı tüccarları temizleme eğilimindedir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?