Şubat 7, 2023

Trader Bitcoin için Kritik Seviyeleri Verdi: “Takipte Kalmalısınız!”


Deneyimli kripto trader’ı Tone Vays, Bitcoin (BTC) fiyatının geçtiğimiz aylarda bir artış gördükten sonra rallisini devam ettirmekte zorlandığını düşünüyor.

YouTube kanalında yeni bir video yayınlayan Tone Vays, Bitcoin’in 25.000 dolar fiyat seviyesine yaklaşmaya devam ederken sert bir direnç olduğunun altını çizdi.

Sonuç olarak BTC’nin arz alanını aşacağını belirten trader, şimdilik bir duraklama döneminde olduğunu düşünüyor.

Haftalık grafik tam olarak olmasını beklediğim bir seviyede yer alıyor ve yavaşlıyor. 25.000 doları kırmakta zorlanıyor. Şu anda 24.000 doların altındayız ve bir geri çekilme mümkün (bu yorumun ardından kısmi çekilme yaşandı). Eğer bu seviyeyi aşarsak gerçekten şaşırırım. Bu yüzden bir konsolidasyon veya geri çekilme ihtimali yüksek.

Vays, Bitcoin fiyatındaki kazançların çok kısa bir süre içinde gerçekleştiğinin altını çiziyor. Kasım ayında 16.272 dolar gibi düşük bir seviyeden Bitcoin bu ayın başlarında 24.229 dolara kadar yükseldi. Bu da birkaç ay içinde yaklaşık %50’lik bir artış anlamına geliyor.

Vays, fiyatı düştüğünde daha fazla BTC satın almayı planladığını belirterek yorumunu tamamladı.

Kovalamaktan nefret ederim, bu yüzden yükseliş pozisyonuma ekleme yapmadım ama bir geri çekilmede bunu yapmayı planlıyorum… Normalde tepedeki konsolidasyonlar sonunda daha fazla yükselişe yol açar, ancak şu anda, haftalık direnç ve günlük grafiğin tüm hareketli ortalamalarının ne kadar üzerinde olduğu nedeniyle biraz şüpheliyim, bu yüzden bir kez daha, daha yükseğe çıkmadan önce biraz geri çekilme bekliyorum.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?